Mamadou & Sama Yoon


Muzyczny wehikuł Folkowo/Bemowo pojedzie tym razem w stronę Afryki za sprawą niezwykłej formacji ? ?Mamadou & Sama Yoon?. W senegalskim języku wolof ?sama yoon? oznacza ?moja droga, mój wybór? i idealnie określa muzyczną koncepcję tego znakomitego kolektywu. Wiodącym punktem odniesienia jest  przepełniony transem afrobeat. Ich koncerty to istny tygiel różnych kultur i gatunków muzycznych, obok afrobeatu, wciągający do tańca, radosny funk, a leniwie, choć z dużym pulsem kołyszące reggae przeplata się z wymagającymi refleksji klimatami pustynnego bluesa.

Zespół powstał w 2014 roku z inicjatywy senegalskiego muzyka, dziennikarza i jak się okazuje, również autora interesujących tekstów piosenek ? Mamadou Dioufa oraz doskonałego saksofonisty ? Grzegorza Rytko. W przeciągu zaledwie dwóch lat, w pełni zasłużenie, podbili naszą muzyczną scenę. Znakomicie, stylowo grana afrykańska muzyka i śpiewane w języku wolof piosenki wymagające otwartych głów i serc – opowieści o tradycji i szacunku, miłości i tęsknocie. To niezbywalne atut ich sukcesów.

Dzięki doskonałemu, nowoczesnemu brzmieniu i różnorodności muzycznych nastrojów, dopełnionych ogromną sceniczną charyzmą lidera, każdy ich koncert jest doskonałą, spontaniczną zabawą. Nie pozwala na stanie w kącie i obojętność, pozostając na długo w pamięci.

Bemowski, karnawałowy koncert ?Mamadou & Sama Yoon? będzie zarazem premierą ich właśnie wydanej przez For Tune, winylowej płyty ?UMBADA?.

Kurator cyklu: Miron Zejfert

Program_2_PR_b&w          CJG_logotyp_poziom_biale-tlo    folk24folk


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!