Masska przegląd teatralny


W dobie kiedy wiele spraw toczy się poza rzeczywistością do której byliśmy przyzwyczajeni. Uczymy się jak sobie radzić, żeby ocalić to co najważniejsze. W teatrze Playback najważniejsze jest spotkanie i ludzkie historie, które przecież także się zmieniły. Nie zmieniły się jednak uczucia i emocje jakie przeżywamy, może jest ich więcej może inaczej je rozumiemy? Chcemy się tego dowiedzieć.
Temat uchodźców zniknął z pierwszych stron gazet, ale nie przestał istnieć ? koszmar wojny miesza się z wielką niewiadoma jaką niesie obecna sytuacja epidemiologiczna. Strach, niepewność co się wydarzy jutro towarzyszą nam każdego dnia. Wszyscy uczestniczymy teraz w osobistej wojnie. Chcemy usłyszeć te historie.
Dotąd miejscem Teatru Playback była scena i spotkanie z widzami. Zapraszaliśmy widza, żeby opowiedział nam swoją historię, a my odgrywaliśmy ją na scenie. Teraz Sceną jest wirtualna rzeczywistość. Spotykamy się na żywo poprzez platformę ZOOM i rozmawiamy jak dawniej.
Ta ?nowa rzeczywistość? poruszyła nasze pokłady kreatywności i wymyśliliśmy całkiem nowe sposoby na pokazanie widzom tego co nam opowiedzą. Na scenie oprócz opowiadającego, aktorów i muzyka jest cała widownia i to jest coś na co wcześniej nie można było liczyć. Teraz możemy uczestniczyć w przedstawieniu będąc w różnych częściach kraju, a nawet świata. Spotykamy się w jednym czasie w przestrzeni wirtualnej, a potem ?może się wydarzyć wszystko?. Postanowiliśmy rozwinąć się i zmierzyć z tym co najtrudniejsze czyli oddalenie, osamotnienie i niepokój. My ciągle potrafimy płakać i śmiać się do łez, a Wy?
Spektakl, który Wam przedstawimy jest częścią projektu Exilium realizowanym we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla w Warszawie oraz Bemowskim Centrum Kultury.

Więcej informacji https://www.facebook.com/masskasopot/posts/206915764161078

fot. B. Wawrzyniewicz

Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!