Masz prawo zachować milczenie! – prawa i obowiązki osoby zatrzymanej


Kiedy i co musisz powiedzieć po zatrzymaniu przez Policję? Czy masz prawo do pomocy prawnika? Czy możesz sprawdzić numer do adwokata w telefonie? Gdzie możesz poskarżyć się na nieuzasadnione zatrzymanie? Jeżeli chcecie poznać odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące praw i obowiązków osoby zatrzymanej w różnych sytuacjach, nie przegap nadchodzącego wydarzenia. Garść porad płynących z praktyki, kilka ciekawostek i przede wszystkim solidna dawka wiedzy o Waszych prawach i tym, jak nie dać się zapędzić w kozi róg podczas czynności z osobą zatrzymaną – tego z pewnością nie zabraknie.

Sylwetka prelegentki – Oliwia Sentysz ? adwokat, członek zarządu Towarzystwo Paragraf 22, pasjonatka prawa karnego i kryminalistyki, doświadczenie zdobywała m.in. w trakcie pracy w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i licznych kancelariach adwokackich. Wielbicielka literatury faktu, długich rozmów i ludzi.

Projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 w Warszawie finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa. 

Spotkanie odbędzie się w formie webinarium na platformie Zoom. Link do wydarzenia zostanie przesłany mailem do zapisanych uczestniczek i uczestników.

Informacja o Partnerze:

Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 to organizacja zrzeszająca młodych przedstawicieli zawodów prawniczych oraz inne osoby, których praca zawodowa lub zainteresowania związane są z szeroko rozumianymi zagadnieniami prawnymi. Nazwa ?Paragraf 22? w sposób oczywisty nawiązuje do powieści J. Hellera wyśmiewającej mechanizmy społeczne rządzące się logiką absurdu. Również my tropimy prawne niedorzeczności, poddajemy je pod dyskusję, skłaniamy do refleksji i proponujemy rozwiązania mające na celu ich wyeliminowanie.

Członkami Paragrafu 22 są prawnicy i absolwenci innych kierunków studiów, których ? choć wybrali różne ścieżki kariery ? łączy idea dalszego rozwoju własnych umiejętności, poszerzania wiedzy oraz wykorzystywania posiadanego potencjału dla dokonywania zmian w otaczającym świecie. Naszym celem jest przede wszystkim popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa, nauk prawnych i kryminalistyki, poszerzanie polskiego dorobku w tym zakresie, jak również podnoszenie świadomości prawnej oraz wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i upowszechnianie wartości demokratycznych.

Paragraf 22 jest organizacją pożytku publicznego, na którą można wpłacać 1% podatku podając nr KRS: 0000554931

 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!