Mikrokoncert: Gabriela Machowska i Anna Gut live


Koncert w wykonaniu duetu: Gabriela Machowska – fortepian i Anna Gut – klarnet to pełna żartu podróż przez utwory XX-wiecznych kompozytorów. Dobrze znane „Take five” czy „Sonatina na klarnet i fortepian” Horovitza, łączące światy jazzu i kameralistyki, potrafią zauroczyć każdego, bez względu na muzyczne preferencje. Program koncertu: Paul Desmond – ?Take five? Astor Piazzolla – ?Cafe 1930? z cyklu ?Historia tanga? Malcolm Arnold – ?Sonatina na klarnet i fortepian? Joseph Horovitz – ?Sonatina na klarnet i fortepian? cz. 2 i 3 5. George Gershwin ? 3. Preludia

Transmisja Live na kanale Dwóch Jelonków na YouTubie oraz na profilu Bemowskiego Centrum Kultury na Facebooku.

Anna Gut ? klarnecistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, studiowała również w Conservatoire National ? Rayonnement Régional w Nicei. Jest stypendystką Ministra Kultury, laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali klarnetowych oraz konkursów kameralnych. Koncertuje solo, w zespołach, współpracuje z orkiestrami symfonicznymi w Polsce i za granicą. Jest pierwszą klarnecistką orkiestry symfonicznej Perfect Girls?n?Friends. Od 2012 roku jest muzykiem Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego.

Gabriela Machowska ? pianistka i pedagog, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego, odbyła także roczne studia pianistyczne w Conservatoire Royal de Bruxelles. Szczególnie interesuje się wykonawstwem muzyki kameralnej i repertuarem pieśniowym. W 2010 roku wzięła udział w nagraniu płyty ?Tradycje Chopinowskie we Lwowie? z rzadko wykonywanymi kompozycjami uczniów Fryderyka Chopina. Płyta zaowocowała licznymi koncertami w Polsce i na Ukrainie. Od 2017 roku jest pianistką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, gdzie pracuje ze studentami Wokalistyki Chóralnej.

https://bemowskie.pl/zajecia/fortepian-gabriela-machowska/


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!