Mikrokoncert: Margarita Udovichenko i Hipolit Woźniak live


Zjawiskowy i energetyczny śpiew Rity, połączony z uzupełniającymi się dźwiękami akordeonu, bębnów i wirtuozerskiej gitary. Czas na muzyczną etno-podróż w odlegle krainy, choć wszystko zaczyna się tu i teraz ? na Bemowie. W jednym koncercie przeniesiemy się do Kolumbii, Brazylii oraz na Bałkany. Usłyszymy tradycyjne utwory z Ukrainy, Polski i Rosji, posłuchamy łemkowskie i cygańskie pieśni. Margarita Udovichenko (śpiew, akordeon, bęben) i Hipolit Woźniak (gitara) w swoich wykonaniu eksperymentują z nowymi brzmieniami i harmoniami, aby uzyskać nowe spojrzenie na utwory ludowe, które znane są już w swoich pierwotnych wersjach. Ich fascynacja i miłość do muzyki i słowa śpiewanego łączą się z zabawą w poszukiwaniach nowej jakości i interpretacji.

Czas na muzyczną etno-podróż w odlegle krainy, choć wszystko zaczyna się tu i teraz – na Bemowie. Sprawdźcie sami! Bądźcie z nami!

Transmisja live na stronie Bemowskie Centrum Kultury na Facebooku oraz kanale Dwa Jelonki na Youtubie.

Margarita Udovichenko
wokalistka, muzyczka, aktorka
Gra na akordeonie i bębnach. Aktualnie studentka w Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Jako wokalistka i muzyczka działa w dwóch folkowych zespołach Summana i Nowa Kukawica. Absolwentka Uniwersytetu Sztuki w Charkowie na Wydziale Lalek, przez 3 lata śpiewała w laboratorium śpiewu ludowego „Wsia Naderzda” (Ukraina). Pracowała w takich teatrach, jak: „De facto” (Ukraina), „Żywyj Teatr” (Ukraina), „Teatr Brama” (Polska). Za główne punkty zainteresowania obrała sobie pracę z głosem naturalnym, techniki śpiewu tradycyjnego, szukając różnych piosenek z całego świata. Śpiewając, poszukuje nie tylko dobrego brzmienia, lecz również dialogu między ludźmi i tworzenia wspólnej energii. Prowadzi warsztaty śpiewu pieśni tradycyjnej. Realizatorka projektów „Pieśń Wędrujaca ” i „Pracownia Pieśni” przy Bemowskim Centrum Kultury.

Hipolit Woźniak
kompozytor, multiinstrumentalista.
Gitarzysta w zespołach: Maryna C., Nic Wielkiego, W.A.J.K. Blisko współpracuje z Adamem Strugiem w jego zespołach: „Monodia Polska”, „Adam Strug Kompania”. Prowadzi czwartkowe Jamy Muzyczne w warszawskim „Składzie Butelek”. Prowadził młodzieżowy zespół muzyczny „Open Heart” przy fundacji „Otwarte Serce”. Pomysłodawca i organizator wydarzenia muzycznego „Spontańce”. Skomponował muzykę do spektakli Teatru Guliwer („Legenda o Syrence”, „Choinka”), wielu spotów multimedialnych, jak również filmu fabularnego „Marynarz bez Łodzi”. Związany artystycznie z praskim Składem Butelek.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!