Murat Coskun: Visions / koncert


Bemowskie Centrum Kultury zaprasza na koncert muzyki tureckiej!

UWAGA! Tego samego dnia o godz. 11:00 odbędą się warsztaty dla dzieci.

Murat Coşkun czerpie inspiracje artystyczne z własnej tradycji, muzyki turecko-orientalnej, łącząc swoje doświadczenia z elementami współczesnej muzyki okcydentalnej. Jego muzyka pokazuje powiązanie człowieka z rytmem, ale także ciągłe badania nad nowymi sposobami wyrażania się w dźwięku i ruchu. Poprzez śpiew i grę na instrumentach perkusyjnych przenosi słuchaczy w dawne czasy oraz odległe miejsca ukazując przy tym intymny związek artysty z instrumentem oraz tradycją.”

Znany na całym świecie perkusjonista Murat Coskun koncertuje na całym świecie ze swoim solowym programem ?Rytmy życia? oraz z międzynarodowymi muzykami i zespołami, takimi jak Giora Feidmann Sextet, z Kudsi Erguner, zespołem Early Music Freiburg i zespołem FisFüz na licznych koncertach i festiwalach, w tym w Mongolii, Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej, Afryce, na Bliskim Wschodzie oraz w Europie Zachodniej i Wschodniej. Jest współtwórcą płyty Masters of Frame Drums, którą nagrał wspólnie z Glenem Velez, Andreą Piccioni oraz Zoharem Fresco.

Opierając się na studiach etnologii muzyki i studiami orientalnymi, służy jako pośrednik między światami muzycznymi Wschodu i Zachodu, czerpie z dużego repertuaru muzycznego najróżniejszych kultur i zajmuje się wieloma kierunkami stylu, takimi jak jazz, world music, muzyka dawna, klasyczna i eksperymentalna.
Bierze udział w licznych nagraniach płyt oraz produkcjach radiowych i telewizyjnych. Ponadto komponuje muzykę filmową i sceniczną.

Murat Coskun pracuje jako gościnny wykładowca orientalnej perkusji i bębnów ramowych, w tym dla Freiburg Music University, w Popakademie Baden-Wuerttemberg (wykładowca perkusji śródziemnomorskiej) i prowadzi międzynarodowe kursy mistrzowskie, w tym w Turcji i Iranie. Jako autor i nauczyciel opracował pierwszą na świecie instruktażową płytę DVD z bębnem ramowym „Finger Dance”.

Murat Coskun jest założycielem i dyrektorem międzynarodowego festiwalu bębnów obręczowych Tamburi Mundi, który organizuje od kilkunastu lat we Freiburgu w Niemczech.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!