Nawet myszy idą do nieba


Kino plenerowe przy MALtanie, ul. Rozłogi 10, we wtorki i czwartki, godz. 20:00

 1. „Filonek Bezogonek” – 16.08.2022
 2. „Lamb” – 18.08.2022
 3. „Ella Bella Bingo” – 23.08.2022
 4. „Za jakie grzechy dobry Boże” – 25.08.2022
 5. „Nawet myszy idą do nieba” – 30.08.2022
 6. „Arab Blues” – 01.09.2022

***

Skradająca serca animacja o odwadze i z pozoru niemożliwej przyjaźni między małą, rezolutną myszką Czmyszką oraz wrażliwym lisem Rudkiem. Przewrotny los łączy tę dwójkę i rzuca w wir niewiarygodnych zdarzeń oraz przygód. Co może wyniknąć z tego wyjątkowego połączenia? Odpowiedź znajdziemy w filmie Nawet myszy idą do nieba”, w powstawaniu którego udział wzięli polscy twórcy. 

Animacja lalkowa „Nawet myszy idą do nieba” została zrealizowana na podstawie uwielbianej przez młodych czytelników książki Ivy Procházkovej. Czeska opowieść ukaże się w Polsce już w kwietniu tego roku nakładem wydawnictwa Afera.

W produkcji brali udział polscy twórcy.  Lalki wykorzystane w filmie wykonali artyści z Łodzi, a za koordynację tego przedsięwzięcia odpowiedzialny był polski Momakin. Czwórka animatorów: Katarzyna Okoniewska, Piotr Ficner, Stanisław Szostak i Ilenia Cotardo pracowali na planie w czeskim studiu Barrandov. W Polsce powstała też prawie połowa lalek użyta w animacji. Co więcej, Krzysztof A. Janczak skomponował muzykę. Jest to jeden z najzdolniejszych kompozytorów młodego pokolenia, który obecnie współpracuje z reżyserami i muzykami na całym świecie.

Polskim koproducentem filmu jest Studio Animoon, które w swoim portfolio ma takie produkcje jak: „Przytul mnie”, „Magiczna zima Muminków” czy „ACID RAIN”. Realizowane przez nich projekty są pokazywane na najważniejszych festiwalach filmowych na całym świecie, rocznie docierając nawet do miliona widzów i zdobyły do tej pory ponad 80 nagród – ostatnio nagrodę Cartoon Tributes dla Producenta Roku. „Nawet myszy idą do nieba” to czuła, prawdziwa, mądra opowieść o niełatwych relacjach, poszukiwaniu w życiu tego, co najważniejsze, oraz gubieniu się i odnajdywaniu. Potwierdzeniem wartości filmu oraz jego kunsztu niech będzie uzasadnienie wyróżnienia przyznanego przez jury Stowarzyszenia Kin Studyjnych na 8. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kino Dzieci: za uniwersalne podjęcie tematu śmierci i trudnych emocji towarzyszących utracie oraz za plastyczność i wspaniałe nawiązanie do klasycznej formy animacji. Reżyserami tej lalkowej animacji są Denisa Grimmova oraz Jan Bubeniček. Dystrybutorem tytułu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Koprodukcja: Fresh Films, Animoon, CinemaArt, La Films in Cygne.

Partner (PL): MOMAKIN

Koprodukcja (PL): Łódź Miasto Filmu, EC1 Łódź, CANAL+

 

Informacje o filmie:

 • „Nawet myszy idą do nieba” – tytuł oryginału: „Myši patří do nebe”
 • Reżyseria: Jan Bubeniček, Denisa Grimmova
 • Kraj i rok produkcji: Czechy/Francja/Polska/Słowacja 2021
 • Czas trwania: 87 min
 • Wersja językowa: dubbing
 • Kategoria wiekowa: 6+
 • Dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Wydarzenie organizowane z Budżetu Obywatelskiego


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!