Nieakademickie warsztaty dla każdego „Co ma wspólnego ekonomia ze szczęściem?”


Co ma wspólnego ekonomia ze szczęściem? Nieakademickie warsztaty dla każdego

Paul Krugman ? zdobywca nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii ? pisze w swojej książce: ?Mógłbyś sobie wyobrażać, że efektywne wykorzystanie zasobów ma coś wspólnego z pieniędzmi. Może jest mierzone w ujęciu dolarowym? Ale w ekonomii, podobnie jak w życiu, pieniądze są tylko środkiem do osiągania innych celów. Miarą, która tak naprawdę obchodzi ekonomistów, nie są pieniądze, ale szczęście lub dobrobyt ludzi.?

Czy na pewno? Dlaczego ekonomiści zapomnieli o naszym szczęściu? Czym jest ?ekonomia szczęścia?? Jak można ją aplikować w życiu codziennym? Na te i inne pytania odpowiedzą nieakademickie warsztaty dla każdego ?Co ma wspólnego ekonomia ze szczęściem??.

Aktywny uczestnik warsztatów:

– dowie się, czym jest ?ekonomia szczęścia?,

– pozna główne założenia i wyniki tej dziedziny badań,

– weźmie udział w ankiecie nt. relatywizmu szczęścia (czy szczęście zależy od nas samych?),

– wyniesie z warsztatów pomysły na aplikowanie ?ekonomii szczęścia? w życiu codziennym.

Informacja o prowadzącym: Marcin Piekałkiewicz jest doktorantem na Uniwersytecie w Sienie (Włochy). Tytuł magistra uzyskał na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, broniąc pracę na temat interdyscyplinarnego podejścia do szczęścia. Odbył kilkumiesięczny staż w głównym urzędzie statystycznym Luksemburga (Statec), gdzie brał udział w przygotowywaniu raportu na temat mierzenia i monitorowania jakości życia społeczeństwa luksemburskiego. Wizytował, między innymi, University of Southern California, Institute for Social and Economic Research (University of Essex), Katholieke Universiteit Leuven, Erasmus Happiness Economics Research Organisation (Erasmus Universiteit Rotterdam). Wyniki swoich badań na temat roli kapitału społecznego w wyjaśnianiu relacji pomiędzy dochodem a szczęściem prezentował na seminariach oraz międzynarodowych konferencjach naukowych w Europie i poza nią. Członek International Society for Quality-of-Life Studies (ISQOLS). Oficjalna strona: https://sites.google.com/site/marcinpiekalkiewicz/

Zapisy: warsztaty@bemowskie.pl


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!