Bemowskie Centrum Kultury

w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy
ul. Rozłogi 18, 01-310 Warszawa

www.bemowskie.pl

Adres email: info@bemowskie.pl
Nr telefonu: 798 992 039

Kontakt do inspektora ochrony danych osobowych:

Mariusz Chojnowski
Adres email: ochronadanych@bemowskie.pl

Biuletyn informacji publicznej

Potańcówka ?Karuzela Warszawy?


 

?Karuzela Warszawy? to potańcówka w klimacie miejskiego folkloru. Zapraszamy do tańca i wspólnego śpiewania stołecznych piosenek w wyjątkowym miejscu, legendarnym Klubie Karuzela na Osiedlu Przyjaźń!

W majowy wieczór w klubie studenckim wystąpią muzycy akustycznej Kapeli Lipy w składzie: Mateusz Woźniak ? kontrabas, Robert Lipka ? akordeon, Grzegorz Gadziomski ? skrzypce. Dwaj ostatni z wymienionych artystów to członkowie zespołu Czessband, od 7 lat wykonującego stołeczny folklor, więc fest zabawa w warsiaskiem klymacie gwarantowana!

Podczas imprezy usłyszymy dawne szlagiery z Syreniego Grodu, które będzie można zaśpiewać do wydrukowanych tekstów. Nie zabraknie i tańca, który poprowadzi wodzirej ? Patryk Wernio, który już na początku (ok. 19.15) przeszkoli wszystkich chętnych w popularnych kiedyś w stolicy polkach, walczykach, fokstrotach i tangach. W przerwach od muzyki pojawią się opowieści i legendy warszawskie. Będzie można nacieszyć swój wzrok dywanikami sąsiedzkiej grupy rękodzieła ?Pleciemy w koło? oraz pracami Kaszy i członkiń Grupy Śpiewu. ?Karuzeli Warszawy? towarzyszyć będą również zdjęcia Osiedla Przyjaźń autorstwa jego mieszkanki, Karoliny Majdanik.

Impreza ma charakter międzypokoleniowy oraz integracyjno-sąsiedzki, ale wszyscy mieszkańcy stolicy są tu mile widziani!

Organizatorem potańcówki jest Grupa Śpiewu Tradycyjnego Osiedla Przyjaźń oraz Bemowskie Centrum Kultury.

Zdjęcie pochodzi ze zbiorów Muzeum Historycznego Miasta Łodzi, dostępne na licencji CC BY-SA 3.0 Polska. Autor: Ignacy Płażewski.

Organizatorzy: Grupa Śpiewu Tradycyjnego Osiedla Przyjaźń i Bemowskie Centrum Kultury

Partnerzy: Klub studencki Karuzela, Osiedle Przyjaźń

Patronat medialny: Folk24

Wspierają nas: Pleciemy w koło


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!