Potańcówka z Warszawsko-Lubelską Orkiestrą Dętą


Grupa Śpiewu Tradycyjnego Osiedla Przyjaźń, Bemowskie Centrum Kultury oraz Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta (WLOD) serdecznie zapraszają na potańcówkę z polską muzyką tradycyjną!

Zabawę rozpocznie o g. 17:00 przemarsz członków Orkiestry WLOD uliczkami pośród drewnianych domków Osiedla Przyjaźń na Jelonkach. Muzycy zaproszą na swój koncert, który odbędzie się w kultowym, studenckim klubie Karuzela, działającym od lat 50. XX w., czyli od początku istnienia Osiedla. To miejsce znane jest z niezapomnianych imprez studenckich i rodzinnych, a także z występów czołowych polskich artystów.

Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta to powstała w 2017 roku grupa, która kontynuuje tradycje gry do tańca wiejskich orkiestr dętych z Lubelszczyzny i Roztocza. Wspomniane orkiestry przez dużą część XX w. wiodły prym na weselach i zabawach tanecznych w swoim regionie, grając chętnie tańczony wówczas repertuar o krajowym rodowodzie – polki, oberki, foxtroty, tanga, walce. WLOD stara się przywrócić tę tradycję ? jego członkowie uczą się utworów od działających jeszcze orkiestr ze Zdziłowic i Goraja, jak również samodzielnie spisują partytury z nagrań archiwalnych i znalezionych starych rękopisów z nutami.

Choć grupa istnieje dopiero dwa lata, intensywnie rozwija się i koncertuje. WLOD grał do tańca m.in. na festiwalu muzyki tradycyjnej ?Wszystkie Mazurki Świata?, ?Oj, Wiosna, Ty Wiosna?, ?Fanfara? oraz ?Move Your Brass?. Orkiestra jest już znana mieszkańcom Jelonek z występu podczas otwarcia instalacji fontanny na PlacGrupa Śpiewu Tradycyjnego Osiedla Przyjaźń, Bemowskie Centrum Kultury oraz Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta (WLOD) serdecznie zapraszają na potańcówkę z polską muzyką tradycyjną!

Plan imprezy:
17:00 – przemarsz Orkiestry przez Osiedle
18:00 – początek koncertu w klubie Karuzela
w trakcie: krótki warsztat taneczny – prowadzenie: Olga Kozieł i Jakub Cieśla
20:30 – koniec zabawy

Zapraszamy wszystkich chętnych i prosimy o zabranie dobrych butów do tańca.

Skład Orkiestry:
Kapelmistrz i tubista: Filip Majerowski
Flety piccolo: Katarzyna Krasuska, Maria Puzyna
Klarnety: Sebastien Beliah, Jakub Zimończyk, Michał Nowak
Saksofony: Stanisław Welbel
Sakshorny tenorowe: Barbara Wajnchold, Leszek Kur, Michał Maziarz
Puzony: Piotr Lachowicz, Grzegorz Wojtowicz
Trąbki: Olga Kozieł, Justyna Tchorek, Zuzanna Zimończyk, Jakub Cieśla, Mikołaj Janowski, Emmanuel Levy, Karol Majerowski
Baraban: Dorota Murzynowska, Marek Kuszneruk

Więcej o zespole na profilu facebook:
https://www.facebook.com/Warszawsko-Lubelska-Orkiestra-Dęta-194479711165161

Autor zdjęcia: Józef Gałązka

Organizatorzy: Grupa Śpiewu Tradycyjnego Osiedla Przyjaźń, Bemowskie Centrum Kultury oraz Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!