Pszczele mydełka


WYDARZENIE ODWOŁANE, NOWY TERMIN 10 CZERWCA, GODZ. 18:00

Lista jest przeniesiona z odwołanego terminu i nie ma zapisów. Ze względu na duże zainteresowanie planujemy powtórkę warsztatów w czerwcu.

Czy pszczoły produkują mydło?

Oczywiście, że nie, jednak my wykorzystamy ich ?produkty? do tworzenia naturalnych mydeł miodowo-woskowych. Wosk pszczeli natłuszcza, ochrania i zapobiega wysuszaniu skóry tworząc naturalny filtr ochronny. Dodatek miodu sprawi, że mydło nabierze pięknego koloru.

W kolejnym spotkaniu z cyklu ?Eko? Zrób to sam!? zapraszamy do wspólnego tworzenia mydeł i świec oraz na rozmowy o niezwykłych zdolnościach pszczół.

Ze względów bezpieczeństwa warsztat adresowany jest do osób dorosłych. Prosimy o założenie ubrań z długim rękawem, można przynieść swoje okulary i rękawice ochronne.

Zachęcamy też do przyniesienia foremek na mydło (np. silikonowe na muffinki lub kartonowe kubki po kawie), suszonych kwiatów, naturalnych olejków zapachowych lub materiałów do zapakowania mydeł i świec na prezent duchu zero waste.

Warsztat poprowadzą Karolina i Marcin (zbioryznatury.pl).

Oboje na co dzień siedzą ?w papierach?, pracując w banku i administracji uczelni. Nic dziwnego więc, że każdą wolną chwilę spędzają na łonie natury. W 2020 roku skończyli kurs pszczelarski RL.04. Ryby, grzyby, soki, syropy, nalewki, maści, mydełka i świeczki ? to tylko niektóre z ich produktów, którymi dzielą się na stronie https://www.facebook.com/zbioryznaturypl.

Gospodynią cyklu jest Małgorzata Zawilska-Rospędek, pasjonatka prostych sposobów na ochronę środowiska dla każdego, autorka bloga @inżynierwzielonychokularach i mieszkanka Bemowa.

Wydarzenie jest realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!