Rodzinny Klub Przyrodniczy – natura miejscem przygód


Rodzinny Klub Przyrodniczy – natura miejscem przygód, to cykl spotkań na świeżym powietrzu i w lesie. Wspólnie, z szacunkiem do przyrody będziemy badać, odkrywać, obserwować zasoby i piękno naszej Matki Ziemi. Każdym zajęciom towarzyszy krąg, spacer po lesie i aktywności w naturze.

Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym – od 3 do 6 roku życia (istnieje możliwość uczestnictwa młodszego lub starszego rodzeństwa). W zajęciach rodzice również są zapraszani do aktywnego udziału. Jest to nasz wspólny czas z dziećmi.

Zapraszamy od września do listopada 2023 r. na jesienny cykl zajęć. Zaplanowanych jest 6 trzygodzinnych spotkań od 10:00 do 13:00 w Lesie na Bemowie oraz gościnnym ogrodzie Stowarzyszenia Rodzice Razem – Klubu Mam na Bemowie.

 

Terminy spotkań:

10.09 (niedziela), 15.09 (piątek, popołudniu, w planach ognisko w Lipkowie😊),

1.10 (niedziela), 14.10 (sobota), 28.10 (sobota),

4.11 (sobota).

Przebieg zajęć:

– zabawa swobodna w przygotowanej przestrzeni; na niektórych spotkaniach planujemy działania stolarskie lub teatr kamishibai

– zaproszenie do aktywności – plastycznych, ruchowych, muzycznych, edukacyjnych itp.

– wspólny krąg i powitanie

– wycieczka do lasu

– wspólny posiłek

– pożegnanie w kręgu

 

Zajęcia organizowane są w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawczynią projektu jest Monika Sejbuk-Radziwonka.

Podczas zajęć rodzice są odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoich dzieci.

Rodziny (rodzice i dzieci) w miarę możliwości współtworzą zajęcia, mogą zaproponować swoje pomysły, podzielić się swoją pasją, biorą aktywny udział w zajęciach. Rodziny przynoszą produkty spożywcze na czas posiłku. Wspólnie dbamy również o zachowanie porządku w lesie.

 

Zapisy odbywają się przez stronę Bemowskiego Centrum Kultury. Zapisując się na zajęcia, zapisujecie się na cały cykl składający się z 6 spotkań. Prosimy o przemyślane zgłoszenia. W zajęciach bierze udział rodzic lub rodzice z dzieckiem lub z dziećmi. Rezerwując miejsce na cykl zajęć zapisujecie Państwo TYLKO DZIECI (proszę nie zapisywać osób dorosłych). W polu „rok urodzenia” – proszę podać rok urodzenia dziecka.

 

Projekt realizowany z Budżetu Obywatelskiego

 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!