Smyko-Multisensoryka


Serdecznie zapraszamy opiekunów z dziećmi w wieku od 10 miesięcy do 2 lat na bezpłatne zajęcia SMYKO ? MULTISENSORYKA?!

Każde zajęcia trwają godzinę (60 minut).
Odbywają się w Dwóch Jelonkach na ul. Powstańców Śląskich 44 w godzinach 10:30-11:30 w poniższych terminach:
30.06 (środa), 7.07 (środa), 14.07 (środa), 21.07 (środa), 28.07 (środa), 4.08 (środa), 11.08 (środa), 18.08 (środa), 24.08 (wtorek), 8.09 (środa)

Można zapisać się na jeden lub więcej terminów. Ilość miejsc ograniczona, uprzejmie prosimy o przemyślane zapisy.

Na zajęciach jest mnóstwo: słuchania i śpiewania, masowania i dotykania różnorodnych faktur, ściskania i zgniatania, malowania i paćkania się, obserwowania i doświadczania, smakowania i wąchania, ruszania się i huśtania/bujania, nieskrępowanego poznawania świata wielozmysłowo. Wszystko po, to żeby jak najlepiej wspierać dzieci oraz edukować rodziców: jak w prosty sposób, poprzez zabawę wspierać rozwój własnego dziecka na co dzień, czerpiąc przy tym dużo radości i satysfakcji ze wspólnej zabawy.

Proszę wziąć ubranie na zmianę dla dziecka + ręcznik lub pieluchę tetrową i na wszelki wypadek ubranie na zmianę dla siebie.

Jak zajęcia są prowadzone?

? Na zajęciach stymulujemy wszystkie zmysły (7, a nawet 8!), przede wszystkim skupiając się na 3 podstawowych systemach zmysłowych.

? Zajęcia są modyfikowane do możliwości i potrzeb poszczególnej grupy.

? Każde zajęcia przebiegają wg stałego planu, w specjalnie przygotowanej do tego sali

? Zabawy i aktywności są proponowane przez prowadzącego, ale jest też czas na zabawę własną.

? Nigdy nie zmuszamy i nie robimy nic na siłę, zajęcia są tak zaaranżowane aby każdy znalazł coś dla siebie ? staramy się podążać za dzieckiem na ile to tylko możliwe i pod tym kątem modyfikować zabawy.

? Zajęcia są bezpłatne, realizowane w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego.

? Uprzejmie prosimy rodziców / opiekunów o pomoc osobie prowadzącej, jeżeli ta wyrazi taką chęć np. w sprzątaniu po zajęciach ? zajęcia odbywają się w Miejscu Aktywności Lokalnej, wspólnie dbamy o przestrzeń, o to co wydarza się w tym miejscu

Czym są zajęcia?
Są to zajęcia sensoryczne, których program został stworzony w oparciu o założenia teorii integracji sensorycznej przez doświadczonego pedagoga, terapeutę integracji sensorycznej.

SMYKO ? MULTISENSORYKA? to zajęcia o charakterze:

? Rozwojowym ? wspierają całościowy rozwój dziecka.

? Profilaktycznym ? zapobiegają powstawaniu deficytów sensorycznych ? związanych z tzw. deprywacją sensoryczną (czyli zbyt małą ilością różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju).

? Przesiewowym ? prowadzący jest w stanie wstępnie określić profil sensoryczny dziecka – jeśli dziecko nadmiernie poszukuje lub konsekwentnie unika pewnych bodźców sensorycznych. Jest to pierwszy krok w celu wykrywania zaburzeń integracji sensorycznej.

? Edukacyjnym ? rodzice i opiekunowie dowiadują się, w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę.

? Zabawowym ? zajęcia odbywają się poprzez zabawę.

? Nastawionym na proces ? a nie na efekt. Na zajęciach najważniejsza jest sama zabawa i doświadczanie, a nie wykonanie konkretnej pracy plastycznej czy zadania.

Na zajęciach poprosimy Państwa o podpisanie listy obecności, która stanowi zgodę na treść poniższego regulaminu ? regulamin stanowi załącznik do niniejszego wydarzenia.

ZOBACZ  REGULAMIN 

Zajęcia są bezpłatne, realizowane w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego

Kontakt i zapisy:

Joanna Chaś
joanna.chas@bemowskie.pl
tel. kom. 506 879 345

 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!