Stwórz TO z SIKSĄ. 10 dni gniewu i miłości – warsztaty – nabór zamknięty


Uwaga, nabór zamknięty!

 

Jesteś nastolatkiem lub nastolatką i zastanawiasz się, co robić w pierwszej połowie sierpnia? Mamy dla ciebie propozycję: 10-dniowe warsztaty z Siksą w ramach projektu RePrezentacje / Biennale Warszawa

Co TO jest Siksa?

Siksa TO duet, który tworzą: Alex (teksty, głos) i Buri (bas). Buri skleja podkłady do wykrzykiwanych przez Alex tekstów o niedoli Jednorożków, jak SIKSA zwykła nazywać dobre i zranione istoty, w tym ludzi.

Tutaj możesz TEGO trochę posłuchać: https://siksa.bandcamp.com/

A tutaj TO obejrzeć trochę: https://vimeo.com/235561111

Co TO jest w ogóle?

TO jest zaproszenie na cykl warsztatów performersko-muzycznych polegających na przepracowaniu swoich problemów i\lub sytuacji, które Ciebie wkurzyły, odtworzeniu ich i przerobieniu na działanie artystyczne. Podczas zajęć Alex i Buri będą pokazywać, jak przy pomocy ruchu, słowa i dźwięku można wyrazić swoją złość i sprzeciw. Alex pomoże uruchomić język i krzyk (dla tych, którzy nie będą się czuć komfortowo z pisaniem tekstów lub krzyczeniem przewidziane są inne działania performerskie), natomiast Buri zapewni hałaśliwe zaplecze i pokaże, jak można wyrażać siebie przy użyciu instrumentu ? gitary basowej.

Celem TEGO jest wypracowanie odwagi nie tylko na scenie, ale i w przestrzeni prywatnej i publicznej. Całość TEJ pracy doprowadzi do koncertów-performansów ze wszystkimi uczestnikami i uczestniczkami TYCH warsztatów. Aby mieć TO COŚ na scenie, uczestnicy pooglądają, jak robią TO inni ? zarówno poprzez organizację występów artystów jak i uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych. Praca warsztatowa zakłada także projektowanie swojego scenicznego wizerunku i postaci, w którą na scenie uczestnicy się będą wcielać ? od języka, którym będą się posługiwać, aż do kostiumu, w którym pojawią się na scenie razem z Alex i Burim.

Kiedy?

6-17 sierpnia (oprócz weekendów) w godz. 10:00 ? 15:00 z przerwą na obiad

Dla kogo?

Dla wszystkich pomiędzy 17 a 20 rokiem życia.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!