Take Six – sześć lat e-miesięcznika JazzPRESS


Fundacja EuroJAZZ i Bemowskie Centrum Kultury zapraszają na jubileuszowy koncert z okazji szóstej rocznicy istnienia e-miesięcznika JazzPRESS. Zgodnie z misją Fundacji koncerty te mają charakter popularyzacji jazzu: promocji ciekawych zjawisk w młodym polskim jazzie i prezentację mistrzów. W zeszłym roku wystąpili Kamil Piotrowicz Sextet i Atom String Quartet.

W tegorocznym koncercie wezmą udział: Klara Cloud & The Vultures – zespół założony przez wokalistkę Sylwię Zasempę, złożony z nagradzanych na wielu festiwalach i konkursach muzyków: Mateusza Gawędy, Bartosza Dworaka, Adama Tadla i Piotra Budniaka. Zespół prezentuje nurt folk jazzu, łącząc tradycyjną polską muzykę ludową z jazzowymi harmoniami i improwizacjami.

Gwiazdą wieczoru będzie koncert legendy, jednego z najważniejszych muzyków w historii polskiej muzyki – saksofonisty Zbigniewa Namysłowskiego i jego kwintetu, w skład którego wchodzą Jacek Namysłowski, Sławomir Jaskułke, Sebastian Kuchczyński i Michał Kapczuk. W wykonaniu Zbigniew Namysłowski Quintet usłyszymy materiał z jego ostatniego krążka „Polish jazz YES!” będącym w dużej mierze ukłonem w stronę tradycji muzyki ludowej.

Koncerty będą transmitowane on-line w RadioJAZZ.FM, a towarzyszyć im będzie wystawa zdjęć Piotra Gruchały.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!