Warsztaty ceramiczne ?Aktywny i Kreatywny Senior?


Serdecznie zapraszamy na warsztaty ceramiczne prowadzone przez Elizę Danowską w ramach projektu ?Aktywny i Kreatywny Senior?, który jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Głównym założeniem projektu jest włączenie w życie społeczne i kulturalne bemowskich seniorów. Izolacja i samotność spowodowane pandemią najbardziej dotknęły osoby starsze. Projekt ?Aktywny i Kreatywny Senior? jest odpowiedzią na te potrzeby. Program zakłada cykl bezpłatnych warsztatów ceramicznych, z których każdy będzie trwał miesiąc. Warsztaty umożliwią spotkanie oraz pracę twórczą pod okiem wykształconej instruktorki w pełni wyposażonej pracowni ceramicznej. Ceramika jest uznana za jedną z najbardziej terapeutycznych i wartościowych dziedzin sztuki. Praca w glinie pozwala usprawnić dłonie, relaksuje co ma duży wpływ na zdrowie i samopoczucie. Wyroby, które się uzyskuje są trwałymi i wartościowymi działami, które można podarować bliskim i pokazać światu. Uczestnicy warsztatów będą realizowali własne pomysł co pobudzi ich kreatywność i ekspresje artystyczną. Wspólnym mianownikiem łączącym trzy warsztaty będzie mozaika przedstawiająca mapę Bemowa wykonaną przez uczestników. Wszystkie prace zostaną przedstawione na wernisażu, który odbędzie się w grudniu 2021r.

Udział w warsztatach jest bezpłatny po wcześniejszym zapisie przez stronę www.bemowskie.pl

Harmonogram warsztatów:

Grupa 1 ? 8, 15, 22, 29 września, godz. 11.00-12.30
Grupa 2 – 6, 13, 20, 27 października, godz. 11.00-12.30
Grupa 3 – 3, 10, 17, 24 listopada godz. 11.00-12.30

Kontakt: Ewa Świetlik, ewa.swietlik@bemowskie.pl, 506 878 882

Prowadząca:
Eliza Danowska
Z wykształcenia jestem artystą plastykiem po warszawskiej ASP oraz pedagogiem twórczości po warszawskiej APS. Zawodowo zajmuję się ceramiką, ilustracją i nauczaniem. Prowadzę zajęcia z ceramiki w BCK oraz Wolną Szkołę ?Przygoda?, której jestem założycielką. Sztuka i pedagogika to główny zakres moich zainteresowań, pasji i pracy. Cały czas dokształcam się w obu tych obszarach, aby móc wspierać twórczość oraz rozwój dzieci. Pracuję z dziećmi w duchu rodzicielstwa bliskości, porozumienia bez przemocy, staram się podążać za nimi i ich potrzebami, oraz dawać dużo wolności twórczej. W naszej wspaniałej pracowni ceramicznej uczę dzieci cudownego świata pracy z gliną, bogactwa technik ceramicznych oraz możliwości ekspresji twórczej w tym medium. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą trójki dzieci. Na zajęciach nauczymy się podstawowych technik ceramicznych ale i bardziej zaawansowanych, wyszukanych eksperymentów. Możemy pracować, korzystając z inspiracji i pomysłów instruktorki ale i według swojej koncepcji.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!