Warsztaty fotograficzne „Street Photo”


Naucz się patrzeć jak Henri Cartier-Bresson i Alex Webb. Naciśnij spust w decydującym momencie i uchwyć jedyną, niepowtarzalną sytuację. Po warsztatach zaczniesz patrzeć na świat trochę inaczej ? bardziej jak fotoreporter, będziesz mieć niezwykle cenne praktyczne umiejętności, pozwalające pracować w trudnych warunkach, szybko podejmować decyzje i wyławiać z natłoku obrazów najważniejszy detal.

Jak fotoreporter.
Fotografia uliczna ma swoje grono fanów
i entuzjastów. To oni wierzą w istnienie streeta jako gałęzi fotografii. To streetowcy zatrzymują wyjątkowe chwile na ulicy i nie tylko. Oni gonią światło pomiędzy wieżowcami i garażami. Oni pokazują życie codzienne każdego z nas. Są jak cienie. Nikt ich nie widzi, ale oni widzą nas.

Dla kogo?
Warsztaty są przeznaczone dla początkujących i średnio zaawansowanych. Zapraszamy chętnych niezależnie od wieku i marki posiadanego aparatu! Każdy Uczestnik będzie miał czas, aby indywidualnie porozmawiać z wykładowcą o fotografii, sprzęcie oraz parametrach technicznych. Możecie zabrać swój sprzęt albo zamówić testowanie sprzętu z szerokiej oferty aparatów i obiektywów Nikona. Dobrze zabrać ze sobą dysk zewnętrzny lub inny nośnik. Należy być ubranym stosownie do pogody i temperatury w dniu zajęć. Polecamy ubranie się na cebulkę lub zabranie dwóch kompletów ubrań, a na wszelki wypadek także parasola.
Po warsztatach każdy Uczestnik będzie widział więcej przez wizjer swojego aparatu. Warsztaty są podstawą do fotografii reportażowej lub dokumentalnej. Praktyczne wskazówki i wiedza sprawdzą się także bardzo dobrze podczas komercyjnych zleceń i ślubów.

Program zajęć:
– historia fotografii ulicznej
– decydujący moment
– kompozycja
– wieloplanowość
– światło
– praca nad tematem
– sprzęt fotograficzny
– wykorzystanie architektury
– sposób patrzenia
– triki

Co po warsztatach?
Po warsztatach Street Photo zaczniecie patrzeć na świat trochę inaczej ? bardziej jak fotoreporterzy. Zarazem będziecie już mieć niezwykle cenne praktyczne umiejętności, pozwalające pracować w trudnych warunkach, szybko podejmować decyzje i wyławiać z natłoku obrazów najważniejszy detal.
Warto wykorzystać ten potencjał i pójść dalej. Poznać ludzi, których fotografujecie, wysłuchać ich opowieści i na ich podstawie stworzyć własną, fotograficzną historię. Krótko mówiąc ? zapisać się na warsztaty fotoreportażu.
Posiadając wiedzę zdobytą na tych zajęciach, na nowo ocenicie swoje zdjęcia (nie tylko te zrobione w przestrzeni ulicznej): zaczniecie układać z nich narrację, która odzwierciedla Wasze własne, subiektywne spojrzenie.
Warsztaty prowadzi Michał Leja z Akademii Nikona:
Fotograf i galernik. Skupia się na fotografii dokumentującej życie codzienne swoje i swoich najbliższych oraz na fotografii kreacyjnej. W 2008 roku uzyskał dyplom w Pracowni Fotografii Kreacyjnej dr Izabeli Jaroszewskiej w Europejskiej Akademii Fotografii zwieńczony instalacją multimedialną „Camera Retina”. Brał udział w dziesięciu wystawach zbiorowych, ma na koncie indywidualne pokazy multimedialne.
Jako fotograf współpracował z firmami z branż reklamowych, public relations i budowlanymi. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży edukacyjnej. Prowadził szkolenia dla dużych grup i szkolenia dla osób zza granicy.

Obowiązują zapisy, które rozpoczną się w dniu 09.10.2020 r.
Liczba miejsc ograniczona.
Projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego m.st. Warszawy


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!