Wieczór opowieści i pieśni. Zaprasza Grupa Śpiewu Tradycyjnego Osiedla Przyjaźń


20 marca to dzień Równonocy Wiosennej – witamy powracające słońce i jaśniejszą połowę roku. Wstępuje w nas nowa energia, bardziej niż zwykle chcemy zacząć wszystko od nowa – lepiej, mądrzej, inaczej.
Równonoc to również jedno z najstarszych świąt znanych człowiekowi, obchodzone w wielu kulturach pod różnymi nazwami.
Z tej okazji Grupa Śpiewu Tradycyjnego Osiedla Przyjaźń zaprasza na Wieczór Opowieści, podczas którego wspólnie potańczymy i poznamy baśnie z różnych zakątków świata. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku – mile widziani także najmłodsi. Oprócz opowieści i pieśni, które zaprezentuje grupa, czeka nas też wspólny taniec w kręgu. Osoby bez doświadczenia tanecznego uspokajamy – nie trzeba mieć żadnych specjalnych predyspozycji ani kondycji.
Grupa Śpiewu Tradycyjnego Osiedla Przyjaźń powstała we wrześniu 2015 roku. Tworzą ją mieszkańcy i miłośnicy Osiedla oraz osoby zaangażowane w jego ochronę ? osoby w różnym wieku, uprawiające różne zawody, studiujące lub będące już na emeryturze, pasjonaci różnych dziedzin, osoby z różnym doświadczeniem wokalnym bądź bez wcześniejszych śpiewaczych doświadczeń. Opiekę merytoryczną nad Grupą pełni Nasta Niakrasava, wokalistka i badaczka kultur ludowych, laureatka wielu festiwali międzynarodowych i zdobywczyni specjalnej nagrody im. Ani Kiełbusiewicz dla najlepszej wokalistki (2008). Nasta jest też jedną z pierwszych młodych artystek białoruskich, która z tradycyjnymi pieśniami a cappella wyszła na profesjonalną scenę.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!