Zamiast broni instrumenty


Zapraszamy na niezwykły koncert muzyki afrykańskiej, który jest podsumowaniem trasy koncertowej w Polsce ?Zamiast broni instrumenty?. Wystąpią dla Państwa uczniowie African Music School z Republiki Środkowoafrykańskiej.
W Republice Środkowoafrykańskiej, jednym z najuboższych państw świata, które od blisko dekady pogrążone jest w walkach zbrojnych i konfliktach, ponad połowa dzieci zmuszana jest do pracy fizycznej lub wcielana do wojska. Promowanie edukacji wśród najmłodszych mieszkańców tego kraju odbywa się głównie dzięki pracy i zaangażowaniu misjonarzy, którzy starają się pomagać utalentowanym dzieciom w dostępie do profesjonalnej edukacji i oderwaniu się od trudnej codzienności. Przed koncertem pokażemy film, w którym odwiedzimy African Music School, wyjątkową szkołę muzyczną założoną przez Brata Benedykta Pączkę, który stworzył miejsce, w którym tutejsze dzieci mają szansę odkryć i rozwinąć swoje talenty oraz poczuć, że ich życie mogłoby wyglądać inaczej.
Oczami dwójki uczniów ? Hipolita i Godara, zobaczymy przygotowania do koncertu na rzecz Pokoju ? Siriri oraz poczujemy z czym wiążą się realia codziennego życia w tym kraju.
Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2019 Czas trwania: 41 minut
Reżyseria: Maciej Nawrotkiewicz
Po filmie zapraszamy na koncert w wykonaniu:
Hipolit – perkusja
Matara – gitara elektryczna
Jospin – gitara basowa


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!