Życie Adeli: Rozdział 1 i 2


Życie Adeli: Rozdział 1 i 2 wzbudziło zachwyt już na festiwalu w Cannes, gdzie odbyła się jego światowa premiera. Jury pod przewodnictwem Stevena Spielberga przyznało filmowi główną nagrodę, Złotą Palmę, w uzasadnieniu pisząc: ?absolutnemu arcydziełu filmowemu ? śmiałej i pełnej pasji opowieści o miłości?. Wyróżnione zostały także aktorki, grające w filmie Abdellatifa Kechiche?a, który w absolutnie uniwersalny, nowoczesny i pełen emocji sposób ukazuje współczesną historię wielkiej miłości rozgrywającej się na przestrzeni wielu lat.

Film był szeroko dyskutowany w Cannes nie tylko ze względu na jego jakość, ale także za sprawą jednych z najśmielszych i nieudawanych scen erotycznych w historii kina. ?Przy nich momenty z Ostatniego tanga w Paryżu wyglądają na sztywne i staroświeckie? ? pisali krytycy, doceniając jednocześnie ich szczerość i piękno.

Życie Adeli: Rozdział 1 i 2 zaczyna się, kiedy tytułowa bohaterka ma 15 lat i jest w liceum. Przeżywa pierwsze zauroczenie, pierwszy seks, miłosne rozczarowanie. Jedna rzecz nie ulega dla niej wątpliwości: dziewczyny chodzą z chłopakami. Jej życie zmienia się jednak na zawsze, gdy pewnego razu spotyka Emmę, młodą kobietę o niebieskich włosach. To właśnie dzięki niej Adela odkryje swoje pragnienia i kobietę w sobie. Na oczach widzów Adela dojrzewa, poszukuje swojej życiowej drogi, gubi ją i znowu odnajduje?

Film od 18 roku życia.
Tytuł oryginalny: La vie d’Adele: Chapitres 1 et 2
Reżyser: Abdellatif Kechiche
Kraj produkcji: Francja
Gatunek: dramat
Czas trwania: 179 min.

Wydarzenie organizowane w ramach budżetu obywatelskiego.
Budżet obywatelski Dzielnicy Bemowo
Budżet obywatelski w Warszawie

Osoba koordynująca wydarzenie:
Bartłomiej Mielczarek
koordynatormal@bemowskie.pl
798 991 848


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!