Adam Strug ?Leśny bożek?

22 września / sb
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Konarskiego 20 (dawna Górczewska 201)
20/15 PLN
kup bilet

Adam Strug jest wybitnym, charyzmatycznym śpiewakiem, interesującym kompozytorem, instrumentalistą, autorem piosenek, a także badaczem i popularyzatorem muzyki tradycyjnej. W szczególny sposób interesują go polskie pieśni od pokoleń przekazywane wyłącznie w tradycji ustnej.

Mówi o sobie: ?Muzyka, którą wykonuję, to muzyka tradycyjna, a samego siebie nazywam śpiewakiem dwuskrzydłowym. Z jednej strony rzeczy przekazywane w tradycji ustnej od pokoleń, z drugiej moja autorska muzyka?.

I właśnie ten obszar jego aktywności ? muzyka autorska, wypełni całkowicie bemowskie spotkanie. Adam Strug przedstawi swoją najnowszą, czwartą już płytę ? ?Leśny Bożek?.

Piosenki na niej zawarte mówią o antynomiach ludzkiego losu: miłości, śmierci, nadziei i rozczarowaniu. Obok poetyckich tekstów samego Struga odnajdujemy wiesze Leśmiana, Staffa, Asnyka i ludowego poety Jana Pocka. W warstwie muzycznej, dają znać o sobie jego fascynacje muzyką tradycyjną, ale pojawia się także, zaskakująca melodyka Bliskiego Wschodu. Wyrazistymi cechami wszystkich utworów są liryka i minimalizm. Autor deklaruje, że jego utwory służyć mają wspólnemu śpiewaniu wierszy polskich poetów.

Strugowi, śpiewającemu i grającemu na akordeonie towarzyszyć będą: Szczepan Pospieszalski na trąbce, Michał Żak na klarnecie, Maksymilian Mucha na kontrabasie, Mateusz Kowalski na mandolinie, Hipolit Wożniak na cytrze, Karol Pospieszalski na tubie, Jakub Korona na barabanie i Wojciech Lubertowicz na instrumentach perkusyjnych.

 

Kurator cyklu Miron Zajfert.


Patroni medialni:

Program_2_PR_b&w          CJG_logotyp_poziom_biale-tlo    folk24folk

22 września / sb
19:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Konarskiego 20 (dawna Górczewska 201)
20/15 PLN
kup bilet
Ikona telefonu
Skip to content