Dziewczyńska grupa śpiewacza – cykl warsztatów ZMIANA TERMINÓW

6 lipca / pon
16:30
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń

Uwaga! Warsztaty odbędą się w terminach: 6, 8, 10, 13 i 15 lipca, godz. 16:30

Dziewczyny odczuwają często ogromną potrzebę ekspresji i wypowiedzi, a jednocześnie mają opory przed wydobywaniem głośniejszych dźwięków solo, a jeśli już je wydobywają, nie są one z wystarczającą uwagą wysłuchiwane.

Zajęcia mają na celu oddanie głosu dziewczynom w wieku wczesnoszkolnym (6-10 lat), stworzenie im bezpiecznej przestrzeni dla usłyszenia własnego głosu i poczucia wspólnoty przez śpiew.

Doceniamy śpiew w grupie, nie oceniamy się wzajemnie. Wsłuchujemy się w siebie, odczuwamy przyjemność z bycia razem i z wydobywania dźwięków. Nie ma przesłuchań ani selekcji do grupy – kluczowa jest chęć uczestnictwa oraz kolejność zapisów.

Grupa liczy maksymalnie 10 osób, na zajęciach dziewczyny są bez rodziców. Repertuar grupy będzie tworzony na bieżąco, zgodnie z potrzebami grupy, ale głównym zasobem są melodie tradycyjne i piosenki dla dzieci.

Obowiązuje obecność podczas 3 dni zajęć.

Warsztaty zorganizowane są zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Domów, ośrodków i centrów kultury.

 

Prowadzące:

dr Joanna Zamorska-Pucko ? etnolożka, polonistka i śpiewaczka-amatorka oraz aktywistka lokalna z Osiedla Przyjaźń. Specjalizuje się w muzyce etnicznej, ale zna też tajniki emisji piosenkarskiej, chóralnej oraz emisji głosu do publicznych wypowiedzi.

Ola Gruda ? studentka muzykologii (studia II stopnia, Uniwersytet Warszawski), logopedii ogólnej (studia I stopnia: kierunek współtworzony przez Uniwersytet Warszawski oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny), kursantka dr Elżbiety Galińskiej w zakresie muzykoterapii. Pasją oraz wiedzą dzieli się z młodszymi i starszymi m. in. poprzez zajęcia umuzykalniające metodą E. Gordona lub logarytmiczne dla dzieci czy zajęcia z emisji głosu dla dorosłych.

 

Zajęcia prowadzone są dzięki dofinansowaniu w ramach Budżetu obywatelskiego w Warszawie

 

Formularz zapisu

Zapisz się, Potwierdź na email zgłoszenie. Tylko Potwierdzone Zgłoszenie jest akceptowane. W razie wątpliwości proszę o kontakt

6 lipca / pon
16:30
Miejsce Aktywności Lokalnej „Dwa Jelonki”
ul. Rozłogi 18
wstęp wolny, obowiązują zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń
Ikona telefonu
Skip to content