Dziewczyńska grupa śpiewacza – cykl warsztatów ZMIANA TERMINÓW

16:30
ul. Rozłogi 18
Uwaga! Warsztaty odbędą się w terminach: 6, 8, 10, 13 i 15 lipca, godz. 16:30
Dziewczyny odczuwają często ogromną potrzebę ekspresji i wypowiedzi, a jednocześnie mają opory przed wydobywaniem głośniejszych dźwięków solo, a jeśli już je wydobywają, nie są one z wystarczającą uwagą wysłuchiwane.
Zajęcia mają na celu oddanie głosu dziewczynom w wieku wczesnoszkolnym (6-10 lat), stworzenie im bezpiecznej przestrzeni dla usłyszenia własnego głosu i poczucia wspólnoty przez śpiew.
Doceniamy śpiew w grupie, nie oceniamy się wzajemnie. Wsłuchujemy się w siebie, odczuwamy przyjemność z bycia razem i z wydobywania dźwięków. Nie ma przesłuchań ani selekcji do grupy – kluczowa jest chęć uczestnictwa oraz kolejność zapisów.
Grupa liczy maksymalnie 10 osób, na zajęciach dziewczyny są bez rodziców. Repertuar grupy będzie tworzony na bieżąco, zgodnie z potrzebami grupy, ale głównym zasobem są melodie tradycyjne i piosenki dla dzieci.
Obowiązuje obecność podczas 3 dni zajęć.
Warsztaty zorganizowane są zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Domów, ośrodków i centrów kultury.
Prowadzące:
dr Joanna Zamorska-Pucko ? etnolożka, polonistka i śpiewaczka-amatorka oraz aktywistka lokalna z Osiedla Przyjaźń. Specjalizuje się w muzyce etnicznej, ale zna też tajniki emisji piosenkarskiej, chóralnej oraz emisji głosu do publicznych wypowiedzi.
Ola Gruda ? studentka muzykologii (studia II stopnia, Uniwersytet Warszawski), logopedii ogólnej (studia I stopnia: kierunek współtworzony przez Uniwersytet Warszawski oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny), kursantka dr Elżbiety Galińskiej w zakresie muzykoterapii. Pasją oraz wiedzą dzieli się z młodszymi i starszymi m. in. poprzez zajęcia umuzykalniające metodą E. Gordona lub logarytmiczne dla dzieci czy zajęcia z emisji głosu dla dorosłych.
Zajęcia prowadzone są dzięki dofinansowaniu w ramach Budżetu obywatelskiego w Warszawie