Jedz smacznie i zdrowo

8 listopada / pon
18:00 - 20:00
ul. Powstańców Śląskich 44

Zajęcia przeznaczone dla osób zainteresowanych zdrowym odżywianiem się, które poprowadzi dietetyk kliniczny, Marzena Zacharska. Zajęcia będą miały formę nauki przez zabawę, a ich uczestnicy nauczą się samodzielnie komponować swój jadłospis, skorzystają z porady dietetycznej, skonsultują swoje potrzeby żywieniowe w zależności od schorzeń, indywidualnego zapotrzebowania, wysiłku fizycznego, czy trybu życia.

W programie:

– warsztaty praktyczne ?Jak w zdrowy sposób komponować swój jadłospis?,

– tablica: ile porcji warzyw, owoców, chleba powinniśmy jeść na co dzień by zaspokoić wszystkie potrzeby naszego organizmu,

– samodzielne układanie jadłospisu – uczestnicy z pomocą dietetyka ułożą zdrowy jadłospis na jeden dzień, nauczą się jak zaplanować zbilansowane posiłki na cały tydzień,

– pomiary antropometryczne (pomiar tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, wagi?),

– konsultacje dietetyczne on-line dla każdego uczestnika w dogodnym dla niego terminie (czas 60 minut).

Od autorki: Jestem autorką książki ?Chleb współczesny ? chleb dla każdego. Rola pieczywa we współczesnym świecie”.
Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami, prowadzę szkolenia oraz zajęcia dopasowane do indywidualnych potrzeb. Specjalizuję się w takich dolegliwościach jak: zaburzenia odżywania, nadwaga i otyłość, choroby autoimmunologiczne (hashimoto, reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), łuszczyca, insulinooporność), alergie i wiele innych. Pomagałam także przy opracowaniu książki z przepisami kulinarnymi dla diabetyków autorstwa Aleksandry Cichockiej (2013) ?Praktyczny poradnik żywieniowy w profilaktyce i leczeniu cukrzycy typu 2 oraz chorób sercowo-naczyniowych?. Jestem absolwentką Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku Technologia Żywności oraz Technologia Żywności i Żywienie Człowieka ? wydziału Nauk o Żywności oraz wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji.
W roku 2009 ukończyłam podyplomowe studia Instytutu Żywności i Żywienia na kierunku Poradnictwo Dietetyczne ? postępy w żywieniu człowieka. Od 2007 jestem roku członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki.Interesuję się również aromaterapią, hipnozą i szeroko rozumianym rozwojem osobistym.
Do każdego podchodzę indywidualnie i oddaję Wam całe moje serce.
Możliwość zapisu od 19-10-2021 16:00 do 07-11-2021 00:00.

8 listopada / pon
18:00 - 20:00
ul. Powstańców Śląskich 44
Ikona telefonu
Skip to content