Warsztaty śpiewu białego z Agatą Harz – ?Pieśni do tańca?

16 maja / czw
18:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Konarskiego 20 (dawna Górczewska 201)
koszt: 50 zł

Zapraszamy na kolejne warsztaty śpiewu białym głosem, które odbędą się 16 maja w czwartek w Bemowskim Centrum Kultury. Jak zwykle warsztaty poprowadzi Agata Harz. Na warsztatach poznamy tradycyjne pieśni do tańca.

Śpiew białym głosem to śpiew, który najczęściej możemy usłyszeć w wykonaniu muzyków, pieśniarzy, pieśniarek ludowych. To śpiew oparty przede wszystkim na  wykorzystaniu naturalnych rezonatorów ciała, gdzie ekspresja, natężenie i naturalny sposób wydobycia dźwięku  są bardziej istotne niż czyste brzmienie czy poprawna artykulacja.

Agata Harz, ur. w 1965 r w Kairze, studiowała afrykanistykę ( 1985- 1990) na UW, śpiewaczka i nauczycielka śpiewu, która już od lat 90-tych ( m. in. w ramach Stowarzyszenia Warszawski Dom Tańca) zajmuje się archaicznymi technikami śpiewu, prowadząc badania terenowe w różnych regionach Polski ( Radomskie, Lubelskie, Kurpie Białe) archiwizuje stary folklor oraz uczy się pieśni bezpośrednio od starszych śpiewaków i śpiewaczek wiejskich. Zdobytą wiedzę z powodzeniem wykorzystuje w pracy edukacyjnej i artystycznej, biorąc udział w wielu projektach, od muzyki dawnej poczynając (zespół ? Ars Nova ? pod dyr. Jacka Urbaniaka), na współczesnej muzyce eksperymentalnej kończąc( Gębofoniczny zespół wokalny ?Gęba?). Współtwórczyni awangardowej grupy ?Księżyc? (CD ?Nów? i ?Księżyc?, ?Rabbit Eclipse?), wokalistka ?Bractwa Ubogich?, pierwszej w Polsce kapeli z miasta zajmującej się polską muzyką tradycyjną ?in crudo?, wokalistka zespołu ?Pies szczeka? oraz ?Wędrowiec? (I nagroda na festiwalu Nowa Tradycja). Koncertowała na wielu prestiżowych scenach ( Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia im . Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Filharmonia im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie i wielu innych). Prowadziła warsztaty m.in. na Taborach Domu Tańca, w Instytucie Kultury Polskiej UW, na Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata, Festiwalu Skrzyżowanie Kultur , na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie uczestnicząc w koncertach dla dzieci i młodzieży w ramach Działu Edukacji Estrady Kameralnej oraz z Teatrem Polskiego Radia.

 

Kontakt:

Ewa Świetlik

Ewa.swietlik@bemowskie.pl

Tel. 506 878 882

16 maja / czw
18:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
ul. Konarskiego 20 (dawna Górczewska 201)
koszt: 50 zł
Ikona telefonu
Skip to content