Warsztaty śpiewu białego z Agatą Harz – „Pieśni do tańca”

16 maja / czw
18:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
koszt: 50 zł

Zapraszamy na kolejne warsztaty śpiewu białym głosem, które odbędą się 16 maja w czwartek w Bemowskim Centrum Kultury. Jak zwykle warsztaty poprowadzi Agata Harz. Na warsztatach poznamy tradycyjne pieśni do tańca.

Śpiew białym głosem to śpiew, który najczęściej możemy usłyszeć w wykonaniu muzyków, pieśniarzy, pieśniarek ludowych. To śpiew oparty przede wszystkim na  wykorzystaniu naturalnych rezonatorów ciała, gdzie ekspresja, natężenie i naturalny sposób wydobycia dźwięku  są bardziej istotne niż czyste brzmienie czy poprawna artykulacja.

Agata Harz, ur. w 1965 r w Kairze, studiowała afrykanistykę ( 1985- 1990) na UW, śpiewaczka i nauczycielka śpiewu, która już od lat 90-tych ( m. in. w ramach Stowarzyszenia Warszawski Dom Tańca) zajmuje się archaicznymi technikami śpiewu, prowadząc badania terenowe w różnych regionach Polski ( Radomskie, Lubelskie, Kurpie Białe) archiwizuje stary folklor oraz uczy się pieśni bezpośrednio od starszych śpiewaków i śpiewaczek wiejskich. Zdobytą wiedzę z powodzeniem wykorzystuje w pracy edukacyjnej i artystycznej, biorąc udział w wielu projektach, od muzyki dawnej poczynając (zespół „ Ars Nova „ pod dyr. Jacka Urbaniaka), na współczesnej muzyce eksperymentalnej kończąc( Gębofoniczny zespół wokalny „Gęba”). Współtwórczyni awangardowej grupy „Księżyc” (CD „Nów” i „Księżyc”, „Rabbit Eclipse”), wokalistka „Bractwa Ubogich”, pierwszej w Polsce kapeli z miasta zajmującej się polską muzyką tradycyjną „in crudo”, wokalistka zespołu „Pies szczeka” oraz „Wędrowiec” (I nagroda na festiwalu Nowa Tradycja). Koncertowała na wielu prestiżowych scenach ( Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia im . Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Filharmonia im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie i wielu innych). Prowadziła warsztaty m.in. na Taborach Domu Tańca, w Instytucie Kultury Polskiej UW, na Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata, Festiwalu Skrzyżowanie Kultur , na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie uczestnicząc w koncertach dla dzieci i młodzieży w ramach Działu Edukacji Estrady Kameralnej oraz z Teatrem Polskiego Radia.

 

Kontakt:

Ewa Świetlik

Ewa.swietlik@bemowskie.pl

Tel. 506 878 882

16 maja / czw
18:00
Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201
koszt: 50 zł
Ikona telefonu

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, zwanego dalej BCK drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201, które jest Administratorem podanych przeze mnie danych osobowych w celu otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK. Ponadto BCK informuje:Dane podane przez Pana/Panią będą przechowywane do czasu wycofania zgody. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.Posiada Pan/Pani prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pan/Pani prawo do przenoszenia danych. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych osobowych zachęcamy do kontaktu z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych (IOD) pod adresem: ochronadanych@bemowskie.pl Podane przez Pana/Panią dane osobowe będą przekazywane w celu obsługi newslettera upoważnionym pracownikom Administratora i firmie FreshMail Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (31-406) przy ulicy 29 listopada 155 c; NIP: 6751496393, Regon 123040091, KRS 0000497051 . Pana/Pani dane nie podlegają zautomatyzowanym decyzjom (dane nie są profilowane). Podanie BCK danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne do otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK.Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, z późn. zm.) stosowane od 25 maja 2018 roku.

FreshMail.pl