Młodzi Modelarze – Lotnicy na Start 2015

31 maja / nd
Lotnisko Chrcynno
k/Nasielska

Mistrzostwa Aeroklubu Warszawskiego dla Juniorów Młodszych
pn. „Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start”

Tradycją w Aeroklubach Regionalnych i Stowarzyszeniach Modelarskich jest organizowanie zawodów dla najmłodzszych modelarzy – w terminie zbliżonym do Dnia Dziecka. W przypadku Warszawy i Mazowsza są to Mistrzostwa Aeroklubu Warszawskiego dla Juniorów Młodszych pn. „Młodzi Moodelarze-Lotnicy na Start”. Mimo pewnych ograniczeń z dostępem do lotniska, w niedzielę 31 maja br. początkujący modelarze z warszawskich klubów modelarskich zjechali się do Chrcynna k/Nasielska, by spróbować rywalizacji swoimi „Jaskółkami” i poznawać zasady małego szybownictwa. Na starcie stanęło ponad 40 zawodników. Rywalizowali w czterech konkurencjach: F1A/2 (modeli szybowców typu „Jaskółka”), F1H – modeli szybowców, F1G – modeli z napędem gumowym oraz F1K – modeli silnikowych z napędem na gaz CO2. Z upoważnienia Aeroklubu Warszawskiego mistrzostwa zorganizowały wspólnie: Ośrodek Kultury w Wieliszewie (Sekcja Modelarska „Ważka”), Bemowskie Centrum Kultury (Aeromodelklub Artbem) oraz Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce (Modelarnia Lotnicza). Kierownikiem mistrzostw był pan Waldemar Pakuła, a Sędzią głównym Tomasz Osiński.
Z uwagi na intensywną działalność Sekcji Spadochronowej AW zawody mogliśmy rozpocząć po godz. 16:00. Siłą rzeczy udało się rozegrać tylko 3 rundy lotów. Warunki pogodowe, jakość konstrukcji modeli i umiejętności młodych szybowników sprawiły, że modele pieknie szybowały i nie odnotowano poważniejszych katastrof.
Tegoroczne mistrzostwa były wyjątkowe, bowiem zmaganiom dzieciaków przyglądali się Burmistrz Miasta Nasielska – Bogdan Ruszkowski i Prezes Aeroklubu Warszawskiego – Rafał Woźnicki. Nagrody, puchary i upominki ufundowały: Miasto Stołeczne Warszawa, Aeroklub Warszawski, Urząd Miejski w Nasielsku oraz Ośrodek Kultury w Wieliszewie. Na zakończenie krótkiej relacji warto podkreślić, że prezes Aeroklubu Warszawskiego obiecał młodym szybownikom, że za rok lotnisko będzie udostępnione na 6 godzin. Panu Burmistrzowi natomiast tak spodobały się zawody modelarskie dla dzieci, że zainicjuje powstanie klubu modelarskiego w Nasielsku. Wyraził też zadowolenie, że taka impreza odbywa się na Ziemi Nasielskiej.

31 maja / nd
Lotnisko Chrcynno
k/Nasielska

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, zwanego dalej BCK drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201, które jest Administratorem podanych przeze mnie danych osobowych w celu otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK. Ponadto BCK informuje:Dane podane przez Pana/Panią będą przechowywane do czasu wycofania zgody. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.Posiada Pan/Pani prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pan/Pani prawo do przenoszenia danych. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych osobowych zachęcamy do kontaktu z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych (IOD) pod adresem: ochronadanych@bemowskie.pl Podane przez Pana/Panią dane osobowe będą przekazywane w celu obsługi newslettera upoważnionym pracownikom Administratora i firmie FreshMail Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (31-406) przy ulicy 29 listopada 155 c; NIP: 6751496393, Regon 123040091, KRS 0000497051 . Pana/Pani dane nie podlegają zautomatyzowanym decyzjom (dane nie są profilowane). Podanie BCK danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne do otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK.Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, z późn. zm.) stosowane od 25 maja 2018 roku.

FreshMail.pl