Repertuar

Super Girl Romantic Boys / Muzyka pochodzi z Bemowa / festiwal vol.3

22 lipca / sb
19:00
Amfiteatr Bemowo
ul. Raginisa róg Kryształowej
wstęp wolny

Bemowo słynie z Klubu Karuzela na Osiedlu Przyjaźń, koncertów na lotnisku, niepowtarzalnej atmosfery fortów, blokowisk sąsiadujących z drewnianymi domkami i… bogatego środowiska muzyków. Podczas pierwszej edycji wakacyjnego festiwalu MUZYKA POCHODZI Z BEMOWA pokażemy to, co w muzycznym Bemowie najlepsze. Różnorodne style, ciekawi twórcy, gwiazdy polskiej muzyki alternatywnej i rozrywkowej. To wszystko już od czerwca do września w Amfiteatrze Bemowo.

ODCINEK TRZECI:
22 lipca, sobota, godz. 19:00
SUPER GIRL ROMANTIC BOYS
JEDYNY warszawski koncert zespołu podczas wakacji!

Kolejną odsłoną festiwalu MUZYKA POCHODZI Z BEMOWA będzie występ Super Girl Romantic Boys. To kultowa w pewnych kręgach grupa związanego z Bemowem muzyka Kostka Usenki, która narodziła się w Warszawie końca lat 90. Zainspirowana retro dyskotekami na łódzkich squatach, przeniosła tę tradycję na squaty, a potem i sceny stolicy i tym samym wyprzedziła epokę wielkiego medialnego revivalu lat 80. Szło to w parze z narodzinami estetyki lo-fi popu i electroclashu, do której również muzycznie i ideologicznie nawiązywali.

Kolejnymi gwiazdami festiwalu będą:
✪ 27 sierpnia | Ewa Bem
✪ 1 września | Mitch & Mitch

***
Super Girl Romantic Boys

Ich pierwsze koncerty przypominały istne tornado – nostalgiczne brzmienia, makijaże, ekstatyczne tańce dwóch tancerzy oraz kompletnie zdezorientowana publiczność, która od pierwszych dźwięków skakała sobie po głowach. Tymczasem w wyniku nieporozumień z wytwórnią debiutancki album zespołu aż dekadę przez krążył między ludźmi jako namiętnie kopiowany nielegal. Dopiero w 2013 r. materiał ukazał się oficjalnie jako „Miłość z tamtych lat” (wyd. Antena Krzyku). Wtedy też powrócili na dobre, ponownie wzbudzając zainteresowanie mediów i przyciągając nowych fanów swojej tanecznej, syntezatorowej elektroniki – melodyjnej i przebojowej, z punkowym pazurem, lecz melancholijnej i klaustrofobicznej. Dotyczy to również tekstów – utrzymanych w stylistyce polskich lat 80., lecz dziejących się w realiach XXI wieku, traktujących o samotności i braku emocjonalnego kontaktu między ludźmi, których zmienił „zimny blask sztucznych miast”.

SGRB odcinają się dziś od popularnego rozrywkowego electro i stereotypowej eightiesowej stylistyki kiczu. Jak sami przyznają, ich aktualne dokonania najlepiej opisuje określenie „post new romantic”.
W marcu 2016 roku nakładem Anteny Krzyku ukazał się ich nowy pełnowymiarowy album „Osobno”.

✪ Skład zespołu:
Kostja – wokal, syntezator, sekwenser
Ewik – wokal
Lordmih – gitara

„Spokój” klip: https://youtu.be/86rK7CHTj9w
„Cienie” klip: https://youtu.be/uEyyVJD4-9I

 

Sponsor:

Patronat:

22 lipca / sb
19:00
Amfiteatr Bemowo
ul. Raginisa róg Kryształowej
wstęp wolny

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, zwanego dalej BCK drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy z siedzibą w Warszawie (01-459) przy ulicy Górczewskiej 201, które jest Administratorem podanych przeze mnie danych osobowych w celu otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK. Ponadto BCK informuje:Dane podane przez Pana/Panią będą przechowywane do czasu wycofania zgody. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania (sprostowania), usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.Posiada Pan/Pani prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pan/Pani prawo do przenoszenia danych. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.W razie pytań związanych z przetwarzaniem danych osobowych zachęcamy do kontaktu z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych (IOD) pod adresem: ochronadanych@bemowskie.pl Podane przez Pana/Panią dane osobowe będą przekazywane w celu obsługi newslettera upoważnionym pracownikom Administratora i firmie FreshMail Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (31-406) przy ulicy 29 listopada 155 c; NIP: 6751496393, Regon 123040091, KRS 0000497051 . Pana/Pani dane nie podlegają zautomatyzowanym decyzjom (dane nie są profilowane). Podanie BCK danych osobowych jest dobrowolne lecz niezbędne do otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych BCK.Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, z późn. zm.) stosowane od 25 maja 2018 roku.

FreshMail.pl