Znośna lekkość bytu: „Żyć z uważnością”


Lekko to znaczy przyjemnie; lekko to też uważnie i lekko to w końcu radośnie. Tak ja to widzę i tak chcę Wam pokazać.

Ostatni w tym roku cykl 3 warsztatów będzie o Znośnej Lekkości Bytu. A czemu właśnie tak? Bo nasze życie możemy postrzegać jako udrękę i splot niekorzystnych przypadków. Albo jako zbiór zadań i obowiązków, do załatwienia i odhaczenia. A możemy też „znieść” życie, z znaczeniu przeżyć je, z lekkością, mimo trudów. No przynajmniej możemy próbować.

Będzie o Życiu w Przyjemności – 9 listopada o 18:00 pochylimy się nad:

  • Dostrzeganiem możliwości przeżywania przyjemności
  • Rozsądnym, acz szczodrym rozpieszczaniu siebie

Będzie o Życiu w Uważności – 23 listopada o 18:00 dostrzeżemy:

  • Jak nas zasila bycie „tu i teraz”
  • Jak włączenie uważności podnosi jakoś naszego życia

Będzie o Życiu w Radości – 7 grudnia o 18:00 dowiemy się:

  • Skąd i jak czerpać radość
  • Co nas blokuje w przeżywaniu radości i jak sobie z tym radzić

A na końcu każdego warsztatu krótka praktyka wdzięczności. Wchodzicie w to?!

Zachęcam do udziału we wszystkich trzech spotkaniach – każdy kolejny warsztat pogłębia tematykę życia z lekkością. UWAGA: na każdy warsztat obowiązują oddzielne zapisy.

Tytuł cyklu nawiązuje do pozycji „Nieznośna lekkość bytu” Milana Kunderi – czeskiego autorka, którego zgłębiałam podczas wakacji. Autor tłumaczy, że stan ujęty w tytule jego książki jest wówczas, gdy w trudnych okolicznościach (np. porzucenia, zdrady) odczuwamy swoistą ulgę. Idąc tym tropem, ja podczas warsztatów chcę Was zachęcić do kreowania w życiu okoliczności, które zapewnią nam lekkość w działaniu, myśleniu, odczuwaniu. Żeby trudy, które są nieodzowne, nie przytłaczały nas nadmiernie.

Agnieszka Sokolnicka o sobie: jestem trenerką i pracuję głównie z kobietami w ramach inicjatywy @KobiecaPełniaŻycia. Specjalizuję się w obszarze komunikowania się, asertywności, wzmacniania kobiecości. Odbyłam kursy m.in. z zakresu tutoringu, komunikacji, asertywności, porozumienia bez przemocy; obecnie uczęszczam do Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego Ośrodka Intra w Warszawie.

Koordynuję inkubator innowacji społecznych, gdzie pełnię też rolę tutorki dla zespołów innowatorów/ek. Jestem także innowatorką społeczną (projekt sayBabel 2.0) w obszarze włączenia społecznego oraz wolontariuszką i liderką wolontariatu w Stowarzyszeniu mali bracia Ubogich.

Prywatnie jestem mężatka i mamą nastolatki oraz miłośniczką gór, kobiecej energii i muzyki.

Warsztaty organizowane z Budżetu Obywatelskiego


Udostępnij:

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!