ART & RELAX warsztaty plastyczne po angielsku


Sztuka i twórcza ekspresja to jedne z najważniejszych form rozwoju wyobraźni i wrażliwości. W obecnym świecie opartym na wielozadaniowości, presji czasu i ogromie bodźców, coraz ważniejszymi kompetencjami stają się kreatywność, umiejętność poszukiwania rozwiązań oraz empatia. Komunikacja w języku angielskim jest zaś warunkiem koniecznym do skutecznego funkcjonowania w świecie cyfrowej globalizacji. Poza walorami edukacyjnymi cykl warsztatów ART & RELAX ma na celu właśnie wzmocnienie tych kompetencji. Dodatkowo zajęcia pozwolą uczestnikom na redukcję stresu oraz rozwój ich zdolności empatii i autoprezentacji.

6 spotkań co tydzień online na zoom

Opis projektu:

Kreatywne warsztaty plastyczne ART & RELAX to cykl warsztatów dla dorosłych i młodzieży, których głównym celem jest rozwijanie wyobraźni, wrażliwości i kreatywności oraz redukcja stresu. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim, co dodatkowo pozwala na praktykę języka obcego w formie swobodnego zanurzenia w nim.

Projekt zakłada cykl 6 warsztatów po 1,5 h dla dorosłych i młodzieży.

Uczestnictwo w warsztatach na podstawie zapisów.

Zajęcia będą przeprowadzone przez platformę ZOOM.

Każdy warsztat będzie oparty o inną, oryginalną technikę plastyczną (przykładowe techniki: kolaż, monotypia, komiks, mixed media), dzięki czemu uczestnicy będą mogli poznać różnorodne formy twórczej ekspresji. Celem warsztatów nie jest doskonalenie konkretnej techniki plastycznej, ale przede wszystkim rozwijanie kreatywności i wrażliwości. Doświadczenie i umiejętności plastyczne nie są wymagane do uczestnictwa w zajęciach.

Zajęcia będą wykorzystywać także narzędzia mindfulness i dzięki temu także pomagać w treningu uważności i redukcji stresu.

Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim, pozwolą więc na naturalny kontakt z językiem obcym podczas swobodnej rozmowy. Nie są to lekcje języka angielskiego, ale zanurzenie w nim. Uczestnicy powinni posiadać poziom komunikatywny języka angielskiego (B+, nie musi być biegły, prowadząca nie jest native speakerem, możliwa jest także komunikacja w języku polskim w razie potrzeby).

Prowadząca: Anita Rudomina

Mieszkanka Bemowa, pracuje jako tłumacz, głównie napisów do filmów oraz edukator. Absolwentka kursu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), STEAM, Energy Medicine, WWO (Wysoko Wrażliwe Osoby), praktyk Theta Healing oraz instruktor Laughter Yoga. Od siedmiu lat prowadzi kursy i zajęcia antystresowe i kreatywne dla dzieci i dorosłych. Wielbicielka sztuki oraz propagatorka ochrony wrażliwości, naturalnych i alternatywnych metod redukcji stresu i samorozwoju.

 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!