Azerbejdżan ? perła Kaukazu, kraina wiecznego ognia


Opowiem a przede wszystkim pokażę dużo zdjęć z kraju, w którym narodziły się fortuny Rotschildów i braci Nobel. Ropa nazywana ?czarnym złotem? stworzyła imperium naftowe, w którego tworzeniu również Polacy mieli swój udział, zarówno jako inżynierowie przemysłu chemicznego jak i inżynierowie architekci.
Azerbejdżan to nie tylko przemysł naftowy, to także piękna architektura, zabytki wpisane na listę UNESCO a także rozmaitość krajobrazu i stref klimatycznych od subtropikalnych lasów, malowniczo położonych górskich wiosek i wąwozów do ośnieżonych szczytów Wielkiego Kaukazu.
Pokaże zdjęcia płonących skał Janar Dah, Świątyni Ognia Ateszgiach oraz słynnych wulkanów błotnych i cennych znalezisk archeologicznych Qobustan ze skalnymi rysunkami wpisanymi na listę UNESCO.

O MNIE:
Jestem ekonomistką na emeryturze a także, a może przede wszystkim pasjonatką podróżowania i fotografowania. Wykorzystam każdą okazję do zwiedzania świata. Z manią fotografuję wszystko co spotkam na drodze. Urzeka mnie cały świat z różnorodnością krajobrazów, roślinności, historii, mieszkańców.
W stu dwudziestu wycieczkach zagranicznych udało mnie się odwiedzić około sto krajów. Nie zapominam o pięknie naszej Ojczyzny.
W lutym br. dzieliłam się z Państwem wrażeniami z podróży po Madagaskarze.

ZAPRASZAM
Barbara Żuchowska


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!