Babskie Bemowo – Warsztaty Decoupage dla początkujących, gr.2


Decoupage dla początkujących to warsztaty stworzone z myślą o tych, co chcieliby nauczyć się tworzyć nowe, wspaniałe przedmioty dając im drugie życie.

Poza techniką serwetkową, która jest dosyć trudna, uczestnicy uczą się wykorzystywać też inne materiały jak tapety, papier ozdobny czy papier ryżowy.

Decoupage jest techniką zdobniczą, której dzieje sięgają starożytności – od ludów syberyjskich, które w ten sposób ozdabiały groby przodków, przez damy barokowych salonów, chcące mieć wyjątkowe puzderka, szczotki i lusterka – w tym celu cięły płótna mistrzów po czasy współczesne, kiedy materiały i media dają nieskończone możliwości twórcze.

Decoupage można tworzyć na szkle, porcelanie, metalu, plastiku, płótnie czy drewnie, wykorzystując zdjęcia, wydruki, papiery, serwetki, gazety, może być nowy, imitować marmur, spękania, reliefy. To technika, dzięki której jesteśmy w stanie przerobić tak na prawdę każdą rzecz w każdy sposób.

Zapisy dotyczą dwóch dni: 19.11 w godz. 17:30-19:30 i 20.11. w godz. 11:00-13:00

Warsztaty organizowane z Budżetu Obywatelskiego


Udostępnij:

Newsletter

Zapisz się do newslettera!

Wpisanie się do newslettera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy,