Bemowski Klub Książki spotkanie z Marią Król-Fijewską


Już 11 grudnia o godz. 19:00 spotykamy się na wieczorze autorskim z Marią Król-Fijewską, autorką książki „Stanowczo, łagodnie, bez lęku”.

Książka zawiera 16 wykładów dot. asertywności, które w jasny sposób wyjaśniają, jakie zachowania wdrażać w życie, by zadbać o własne potrzeby, granice, o własną godność. Jest też Mapa Asertywności – narzędzie, które pozwala samodzielnie sprawdzić poziom bycia asertywną, asertywny, by móc rozważyć, jak dalej pracować nad swoją asertywnością. Autorka w książce odpowiada na pytania:

  • Jak żyć po swojemu?
  • Jak odmawiać nie wywołując konfliktów?
  • Jak wypowiadać bez lęku swoje zdanie?
  • Jak wyrażać złość nie raniąc innych?
  • Jak bronić swoich interesów, nie dając się wykorzystać, poniżyć, lekceważyć?

Publikacja jest jedną z najważniejszych pozycji na polskim rynku poruszających tematykę asertywności, dodatkowo napisana przyjaznym i zrozumiałym językiem. Absolutnie obowiązkowa lektura dla każdej osoby, która chce umocnić swoją asertywną postawę.

Spotkanie z autorką da możliwość lepszego zrozumienia, czym jest, a czym nie jest asertywność, dlaczego asertywność wobec samego siebie to podstawa oraz jak rozwiązania zawarte w książce prowadzić w życie.

Czeka nas więc dużo praktycznej wiedzy, dużo konkretnych rozwiązań, ale też rozważań o asertywności we współczesności – czyli jak nie dać się porwać trendowi indywidualizacji i egocentryzmu w myśl fałszywie pojętej asertywności.

O autorce:

Maria (Majka) Król-Fijewska – psycholożka kliniczna, psychoterapeutka i trenerka asertywności – jest autorką polskiej wersji treningu asertywności. Współzałożycielka Ośrodka Intra oraz wykładowczyni tamtejszej Szkoły Psychoterapii.

Autorka licznych publikacji, w tym: „Trening asertywności”, „Tam i stamtąd. Psychologiczne mechanizmy uzależnienia od alkoholu”, „Stanowczo, łagodnie, bez lęku”; współautorka m.in.: Asertywność menedżera”, „Zaklęcie na bycie sobą”. Przez wiele lat związana z czasopismem „Charaktery”, gdzie opublikowała szereg artykułów. Ma męża, czworo dzieci i sześcioro wnuków. Jest panią psa Tazariusza.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Spotkanie finansowane z Budżetu Obywatelskiego.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!