Blok filmów dokumentalnych dla dzieci


BLOK PRZYJAŹŃ

Dzikie przygody, wygłupy i sekrety. Znacie się od lat, wiecie o sobie wszystko. Przyjaźń daje wam coś bardzo ważnego, nie czujecie się samotni, zawsze możecie z kimś pogadać, mimo zmian i przeciwności. Filmy w tym bloku pokazują, jak ważną rolę odgrywa przyjaźń w naszym życiu.

 

Świat Kim i Boba

Kim i Bob są przyjaciółmi od urodzenia. Zawsze doskonale razem się bawili, łączą ich niesamowite przygody. Przez wiele lat wspólnie tworzyli fantastyczną scenerię do swojego filmu animowanego. I tak było przez 13 lat. Aż przyszedł czas dojrzewania. Kim coraz częściej wolała spędzać czas z przyjaciółkami, a Boba ten świat nie interesował, on wciąż chciał się po prostu bawić. Jak zmieniają się nasze przyjaźnie z lata dziecięcych? Czy dojrzewanie wpływa na nasze więzi z bliskimi, i czy zawsze musi tak być?

 

Kim and Bob have been best friends since birth. Both have a rich fantasy and love playing together in the worlds they create themselves (brought beautifully to life by animation in the film). Even though they are almost thirteen. But Kim and Bob are growing up. Bob still completely feels like a child, but Kim increasingly senses she can?t focus on their play anymore. What will change and what will stay the same?

(The World of Kim & Bob)

Holandia / The Netherlands, 2016, 16 min.

reż. / dir. : Sanne Rovers

Zdjęcia / Cinematography by: Diderik Evers, Lonneke Worm

Producent / Producer:

Produkcja / Production: Iris Lammertsma from Witfilm, Boudewijn Koole from Witfilm

 

 

Rocknrollers 

Morgana?s Illusion to zespół rockowy, który tworzy trzech kumpli: Sia (15 lat ), Bas (14 lat) i Vince (13 lat). Mają odlotowy styl, słuchają psychodelicznego rocka, spędzają wspólnie czas na próbach i rozmowach? Wszytko się zmienia, kiedy Sia zaczyna chorować na depresję. Granie w okrojonym składzie nie jest tym samym, ale zespół cierpliwe czeka na swojego frontmena. Film opowiada o męskiej przyjaźni, w której wspólne tworzenie muzyki jest najlepszym wsparciem w trudnych chwilach. Świetny ?rockument? dla rodziców i ich nastoletnich dzieci.

 

Sia (aged 15), Bas (14) and Vince (13) are best friends. For many years they?ve played in a psychodelic rock band together: Morgana?s Illusion. But the future of the band is at stake when Sia starts to suffer from depression. ?Rocknrollers? is a swinging youth rockumentary about friendship, growing up, and the power of music.

 

(Rocknrollers)

Holandia / The Netherlands, 2016, 25 min.

reż. / dir. : Daan Bol

Zdjęcia / Cinematography by: Wilko van Oosterhout

Producent / Producer: Katja Draaijer, Frank Hoeve, Thu Ha Nguyen Thi

Produkcja / Production: BALDR Film, from VPRO

Wybrane festiwale i nagrody / Selected festivals and awards: 2016 ? IDFA Amsterdam: Najlepszy Film Dokumentalny dla Dzieci / IDFA Amsterdam: Best Documentary for Children


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!