„Ciemność dnia, światła nocy” – spotkanie z Karolem Wójcickim


Czy możliwa jest nagła ciemność w środku dnia i noc rozświetlona tysiącami kolorowych świateł? Tak! Wystarczy znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie, by doświadczyć zjawisk astronomicznych wywracających do góry nogami naszą rzeczywistość. Jak to jest stanąć w cieniu Księżyca lub „poczuć” powiew wiatru słonecznego? Jak tańczą zorze polarne i co dzieje się ze światem podczas całkowitego zaćmienia Słońca? O podróżach w poszukiwaniu wyjątkowych zjawisk astronomicznych opowie Karol Wójcicki – popularyzator astronomii i dziennikarz naukowy, autor największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach”.

Czas trwania: ok. 90 min + 30 min na pytania / rozmowy

Karol Wójcicki
Pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku.
Przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym polując na zorze polarne. Jednocześnie z przydomowego obserwatorium przybliża wszechświat ponad dwustu tysiącom śledzących go w sieci ludzi. Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych.
Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Na przestrzeni lat związany współpracował z licznymi planetariami i centrami nauki w całej Polsce. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej. Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!