Cool Kids of Death vs. Generacja C.K.O.D


Czy słychać jeszcze pogłos w Warszawie?!
W ramach tegorocznego festiwalu MDAG premierowo został wyświetlony dokument Piotra Szczepańskiego Dwadzieścia Lat Później: C.K.O.D 3, na bazie którego pojawiła się koncepcja wydarzenia, który poniekąd miałby odwzorować ideę filmu. W związku z tym 20 lipca 2024 w Amfiteatrze Bemowo odbędzie się koncert Cool Kids of Death vs Generacja C.K.O.D – unikalne doświadczenie audiowizualne będące scenicznym dialogiem zespołu z wersją siebie sprzed 20 lat, uwiecznioną na pierwszym filmie Generacja C.K.O.D. „Bunt w czasach dostatku okazuje się być produktem nie do sprzedania, a wrodzona potrzeba pozostawienia po sobie śladu jest wartością nieprzeliczalną na wskaźniki.”
Cool Kids of Death vs. Generacja C.K.O.D to unikalny i niepowtarzalny format wydarzenia z udziałem tego zespołu.

UWAGA! Do każdego zakupionego biletu, przy wejściu na koncert, otrzymacie od nas kod do platformy vod.mdag.pl by móc obejrzeć festiwalowe produkcje Millennium Docs Against Gravity oraz vouchery do naszej lokalnej dobroci RAUT rano i wieczorem 🫨

To, że Cool Kids of Death wycinają niekonwencjonalne ścieżki, było i jest oczywiste. Pochodząc ze zrujnowanego ośrodka przemysłowego w sercu Polski, słynącego ze szkoły filmowej i niegdyś prężnie rozwijającego się przemysłu filmowego, gdzie ze ścian sączy się graffiti, a David Lynch czuje się jak w domu, po prostu musieli śmiało udać się tam, gdzie nikt wcześniej nie był… i zrobili to z zemstą i determinacją, aby wyznaczać trendy. Zawsze przed innymi zespołami w rodzimej Polsce, od razu stali się ,,buntowniczym głosem polskich dwudziestoparolatków”. W świecie przestylizowanych, nadprodukowanych i przesadzonych produktów muzycznych są trochę rzadkością. Ich styl jest dość charakterystyczny, ale jeśli potrzebne są porównania, to dobrą wskazówką byłyby takie jak The Strokes, Magazine, Joy Division i Bloc Party. CKOD po wielu latach przerwy powracają na dobre i zapowiadają na jesień nowy album, z którego poznaliśmy już piosenki ,,Żart” oraz ,,Ciągle”. W maju w ramach festiwalu Millennium Docs Against Gravity swoją premierę miał też film dokumentalny „Dwadzieścia lat później: C.K.O.D.3” w reżyserii Piotra Szczepańskiego.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!