Dbam o siebie z mindfulness – cykl warsztatów dla ciała i umysłu


Jeśli czujesz, że twój umysł jest przeciążony, codziennie doświadczasz natłoku myśli, jesteś zestresowany i trudno ci się uspokoić- zapraszamy na cykl warsztatów podczas których poznasz mindfulness i doświadczysz jego dobroczynnego wpływu na ciało i umysł.

Badania naukowe pokazują, że ludzki umysł błyskawicznie angażuje się w myśli, fantazje i wspomnienia. Wykazano, że przez umysł w ciągu doby przewija się około 6200 myśli. To sporo. Myśli mają bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie, reakcje i komunikację z innymi ludźmi. Każdy z nas potrzebuje wytchnienia od wiecznie gadającego umysłu, ale nie każdy wie jak to zrobić. Mindfulness to trening umysłu, który wzmacnia połączenie z doświadczeniami bieżącej chwili. To praktyka, która uczy skupienia w nowy, pozbawiony napięcia sposób. Daje nam możliwość zaobserwowania tego, co się z nami dzieje, zmniejszenia napięcia i odklejenia się od natrętnych myśli.

Formuła zajęć: Spotkania są połączeniem części teoretycznej i praktycznej. Z części teoretycznej możesz dowiedzieć się więcej o mindfulness, psychofizjologii stresu i regulacji emocji, a w części praktycznej będziemy praktykować różne ćwiczenia mindfulness.

Terminy warsztatów: 21.09; 28.09; 05.10; 12.10; 19.10.

Tematy spotkań:

  1. Co to jest uważność?
  2. Ciało to podstawa.
  3. Oswajam stres.
  4. Sesja uważnego ruchu.
  5. Myśli, myśli …czyli kto tu rządzi?

Zajęcia poprowadzi: Magdalena Kulińska- certyfikowana nauczycielka 8-tygodniowego programu Mindfulness Based Stress Reduction, z wykształcenia psycholożka i psychoterapeutka.

Więcej: www.uwaznazmiana.pl

Warsztaty finansowane z Budżetu Obywatelskiego.

Logo budżetu obywatelskiego


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!