?Dogadajmy się?. Kobieca Pełnia Życia ? Agnieszka Sokolnicka


?Dogadajmy się? to cykl 3 warsztatów dla kobiet w temacie komunikowania się prowadzonych przeze mnie, Agnieszkę Sokolnicką. Wierzę, że nabycie i używanie wiedzy z zakresu porozumiewania się może pomóc w życiu osobistym i zawodowym: być profilaktyką dla trudności związkowych, konfliktów rodzinnych, nieporozumień pracowych i przede wszystkim być wzmocnieniem wewnętrznym. Ba! Ja nie tylko w to wierzę, ja tego doświadczam na bieżąco!
Zapraszam więc Was, Drogie Kobiety, do popraktykowania ze mną kilku sprawnych ćwiczeń, które mogą przynieść łatwość w porozumiewaniu się ze światem i zasilić Was same. Jeśli uważacie się za sprawnie komunikujące się, także serdecznie zapraszam, będzie to super okazja, żeby w przyjaznej, kobiecej atmosferze, wymienić się doświadczeniami. Spotkania są bardzo praktyczne, bo tak najszybciej nabywamy wiedzę. Zabierzcie więc dobre nastawienie i gotowość i przybywajcie!

Szczegóły trzeciego warsztatu:
17.02.2022, g. 18:00 ? Ty i Ja – szanujemy różnice, znajdujemy porozumienie
? Poćwiczymy mówienie o sobie i od siebie
? Rozgryziemy, jak wyrażać opinie i przekonania, by były podstawą do dyskusji, nie początkiem awantury
? Usłyszymy i uszanujemy różnice w upodobaniach, poglądach, przekonaniach
Chcę, żebyście ze spotkania wyszły ze znajomością dwóch narzędzi komunikacyjnych, które ułatwią Wam wyrażanie siebie oraz słyszenie, szanowanie i rozumienie innych. Możemy mieć skrajnie różne poglądy, lubić różne rzeczy i wierzyć w coś innego i nadal być wobec siebie życzliwi!

Liczba miejsc ograniczona, więc zapisz się już dzisiaj!

Agnieszka Sokolnicka o sobie:
Słynę z ?dogadywania się? ? mój 4 talent Gallupa to zgodność (a pierwszy to naprawianie i bynajmniej nie chodzi o stare krzesła ?). Po kursie z Porozumienia bez przemocy (NVC), który zrobiłam w wczesną wiosną 2021 r., zrozumiałam, jak wiele zależy od moich słów, ich właściwego doboru, od ładunku emocjonalnego, jaki w nie wkładam. Zaczęłam przyglądać się sobie, ale też odbiorcom moich wypowiedzi i odkryłam, że mogę wprowadzić zmiany w relacjach, zmieniając monolog wewnętrzny oraz formę komunikowania się ? proste, prawda? A jakże trudne! Dlatego od wielu miesięcy rozwijam się w temacie, czytając książki, np. ?Komunikację bez barier? Beaty Kozyry, inspirując się mądrzejszymi np. Iwoną Majewską-Opiełką, słuchając podkastów, np. ?O Zmierzchu?. Pomaga mi też uczestniczenie w Szkole Treningu i Warsztatu Psychologicznego Intra, zwłaszcza zaliczony trening interpersonalny, trening komunikacyjny oraz trening asertywności.
Zależy mi, żeby dzielić się tym moim małym-wielkim odkryciem i zachęcać inne kobiety do wprowadzania drobnych, spokojnych i zgodnych ze sobą zmian, które zakorzenione, poprawią łączność ze światem i z samą sobą. Jest wiele rzeczy, na które na świecie nie mamy wpływu, na szczęście nasz sposób komunikowania się kształtujemy same.

Projekt realizowany jako kontynuacja warsztatów dla kobiet ?Kobieca Pełnia Życia ? Agnieszka Sokolnicka?, wspieranego przez Bemowskie Centrum Kultury w ramach Laboratorium Projektów Górc.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!