Dźwięczność vol.3: warsztaty ?Od pomysłu do piosenki?


Serdecznie zapraszamy instruktorów i uczestników zajęć muzycznych w Bemowskim Centrum Kultury oraz Domu Kultury Dorożkarnia do udziału w kolejnej edycji wyjątkowego projektu artystycznego!
DARMOWY PROGRAM SZKOLENIOWY ?DŹWIĘCZNOŚĆ? skierowany jest do muzykalnych mieszkańców Bemowa i Mokotowa od 13 do 113 roku życia (szczegółowy opis poniżej).

? Część III:
?OD POMYSŁU DO PIOSENKI? ? zajęcia przygotowujące uczestników do realizowania swoich pomysłów na utwór muzyczny i wspomagające proces twórczy poprowadzi Magdalena Gajdzica (bio poniżej), ze wsparciem technicznym realizatora dźwięku, Mateusza Danka.

? JESTEŚ INSTRUKTOREM MUZYKI I POSZUKUJESZ NOWYCH METOD NAUCZANIA PRZEDMIOTU?
? MARZY CI SIĘ STWORZENIE WŁASNEGO ZESPOŁU?
? MASZ POMYSŁ NA NAPISANIE PIOSENKI, ALE NIE WIESZ, OD CZEGO ZACZĄĆ?
TE ZAJĘCIA SĄ WŁAŚNIE DLA CIEBIE!

Ta część programu ?Dźwięczność? vol.3 podzielona będzie na dwa moduły:

? weekend 21-22.10.2017 | 10:00-18:00 | Ladom ? miejsce aktywności Stowarzyszenia Lado ABC, ul. Jazdów 7/14
TRENING TRENERÓW ? MODUŁ INSTRUKTORSKI, na którym sami instruktorzy, w niewielkich grupach, zrealizują swoje pomysły na utwory, przejdą trening kreatywności i poznają najprostsze elementy mentoringu twórczego. Warsztaty mają na celu zwiększenie kompetencji trenerskich instruktorów nieformalnej edukacji muzycznej i włączenie elementów procesu kreatywnego w tryb nauczania wykonawstwa.

? weekend 4-5.11.2017 | 10:00-20:00 00 | Ladom ? miejsce aktywności Stowarzyszenia Lado ABC, ul. Jazdów 7/14
MODUŁ ŁĄCZONY ? DLA INSTRUKTORÓW I UCZESTNIKÓW to realizacja autorskich utworów w małych podgrupach ? wcześniej przeszkoleni instruktorzy (3 chętne osoby z Treningu Trenerów) pełnią rolę mentorów. Warsztaty mają na celu podkreślenie roli nieformalnej edukacji w zaczynie kreatywnej przygody poprzez twórczą pracę nad własną piosenką, w której rolę mentorów podgrup pełnią instruktorzy BCK i DK Dorożkarnia. Słuchacze będą mieli szansę przełamać różnego rodzaju bariery, przećwiczyć swoją otwartość na pomysły ?współtwórców? i zaznać integracji międzypokoleniowej, a w efekcie ? wzbogacać i sprecyzować swoje twórcze cele.

EFEKTEM KOŃCOWYM OBU MODŁÓW BĘDZIE KILKA UTWORÓW MUZYCZNYCH, zrealizowanych podczas warsztatów ze wsparciem technicznym profesjonalnego realizatora dźwięku, Mateusza Danka, KTÓRE ZOSTANĄ OPUBLIKOWANE W FORMIE CYFROWEGO WYDAWNICTWA W SERWISIE STREAMINGOWYM SOUNDCLOUD.

? Magdalena Gajdzica ? mentorka znana uczestnikom poprzednich edycji programu ?Dźwięczność?, którym dała się poznać jako wszechstronnie utalentowana praktyczka oraz kreatywna profesjonalistka i twórczyni.
Magda to niegdyś gwiazda festiwali piosenki dziecięcej, a dziś ? wokalistka, instrumentalistka, kompozytorka i pedagog śpiewu. Studiowała flet poprzeczny i wokalistykę jazzową na gdańskiej Akademii Muzycznej, a od 2012 r. współtworzy zespół Enchanted Hunters (na koncie m.in. Grand Prix za muzykę do filmu ?Małe Stłuczki? na prestiżowym Festiwalu Muzyki Filmowej im. Krzysztofa Komedy ? grupa wygrała tam z autorami ścieżek dźwiękowych najbardziej znaczących polskich filmów w roku 2014.)

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY.
Projekt dofinansowany w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej / Warszawski Program Edukacji Kulturalnej

Uwaga: liczba uczestników szkoleń jest ograniczona ? decyduje kolejność zgłoszeń.

? ZAPISY
– na moduł tylko dla instruktorów prowadzone są do 18. października.
– na moduł dla instruktorów (3 chętne osoby biorące wcześniej udział w w/w zajęciach) i uczestników prowadzone są do 28. października.

Należy wysłać maila (w temacie podać słowo PIOSENKA) na adres:
projekty@bemowskie.pl
z krótkim opisem swojej aktywności w ramach zajęć muzycznych w BCK lub Dorożkarnii (jestem uczestnikiem / prowadzącym zajęć ?? w??) i uzasadnieniem ? dlaczego chcesz wziąć udział w warsztacie.

? CZY ?DŹWIĘCZNOŚĆ? JEST DLA CIEBIE?

Jesteś uczestnikiem lub instruktorem zajęć muzycznych w Bemowskim Centrum Kultury lub Domu Kultury Dorożkarnia, a do tego:
Śpiewasz? Grasz? Udzielasz się w chórze, grupie śpiewu, orkiestrze młodzieżowej, zespole rockowym? Masz szansę na zdobycie cennej wiedzy na temat tego, jak nagrać i wyprodukować swoje pomysły, udoskonalić technikę śpiewania czy skomponować ciekawy kawałek. Profesjonaliści: pionier nowoczesnej edukacji muzycznej w Polsce oraz artyści ? absolwenci prestiżowych uczelni ? udzielający się w uznanych zespołach, poprowadzą specjalne warsztaty mentoringowe, podczas których sami wymyślicie, nagracie i wyprodukujecie autorski utwór.

Możliwe jest wzięcie udziału we wszystkich modułach projektu DŹWIĘCZNOŚĆ vol.3:
1) KOMPUTEROWA PRODUKCJA I REALIZACJA DŹWIĘKU
Kurs Ableton Live ?Niestraszny komputer? / Dźwięczność vol.3
23-24.09.2017 | Dom Kultury Dorożkarnia;
2) ZWIĘKSZENIE KOMPETENCJI WOKALNYCH (emisja głosu i harmonia) i WYPRACOWANIE OTWARTOŚCI NA IMPROWIZACJĘ WOKALNĄ
?Głos.Masterclass?/ warsztat z emisji i impro /Dźwięczność vol.3
7-8.10.2017 | Bemowskie Centrum Kultury;
3) REALIZACJA SWOJEGO POMYSŁU NA UTWÓR MUZYCZNY:
?Od pomysłu do piosenki? / warsztaty Dźwięczność vol.3
– moduł wyłącznie dla instruktorów: 21-22.10.2017 | Ladom ? miejsce aktywności Stowarzyszenia Lado ABC,
– moduł dla instruktorów i uczestników: 4-5.11.2017 | Ladom ? miejsce aktywności Stowarzyszenia Lado ABC;
ale każdy ma możliwość wybrania dla siebie tylko jednych, najbardziej interesujących go zajęć.
_________
?Dźwięczność vol. 3? to trzecia edycja programu realizowanego przez Bemowskie Centrum Kultury, który poszerza dziedzinę nieformalnej edukacji muzycznej w kierunku edukacji do twórczości. Pozwala on uczestnikom poznać narzędzia twórcze (przełamanie barier technologicznych), zaplanować proces i poznać siebie w procesie grupowym. Zwiększa też kompetencje wykonawcze w sposób, który angażuje uczestnika, czyniąc go odpowiedzialnym za wytwór (własny lub grupy). Dotychczasowe edycje, zorientowane na tworzenie własnych etiud dźwiękowych czy piosenek, pokazały, że tego rodzaju poszerzanie kompetencji ma realne przełożenie na rozwijanie pasji i pchanie ich w kreatywną, nieraz niezwykle oryginalną stronę..

Szczegółowe informacje nt. kolejnych warsztatów programu „Dźwięczność” vol.3 podamy wkrótce!

Warsztaty organizowane są przez Bemowskie Centrum Kultury i Dom Kultury Dorożkarnia dzięki dofinansowaniu Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej / Warszawski Program Edukacji Kulturalnej

       


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!