Eko? Zrób to sam! / Jakżesz ja się uspokoję? – rośliny na stres


Jak reagujesz na stres? Napinasz kark, zaciskasz wargi, pięści, marszczysz brwi, czy pocisz się? Czy potrafisz rozpoznać te symptomy? Dzisiaj przyjrzymy się przez chwilę mechanizmom i reakcjom naszego organizmu na stres. Ale króciutko, bo bardziej interesują nas rośliny i ich kojące działanie na nasze życie. Nie tylko muzyka łagodzi obyczaje, ale także otaczanie się roślinami. Zapraszam Cię dzisiaj na podróż po właściwościach roślin sprzyjających uspokojeniu, wyciszeniu. Na koniec warsztatów przygotujemy ziołową mieszankę wyciszającą.

Prosimy o przyniesienie słoika (200 – 300 ml)

Warsztaty poprowadzi Magdalena Oprządek – z wykształcenia geografka, zielarka-fitoterapeutka i edukatorka. Łączy rośliny z ludźmi. Zawodowo koordynuje ofertę edukacyjną w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz współprowadzi w mężem kawiarnię Karowa20. Po godzinach tworzy autorskie ziołowe remedia, których przygotowania uczy w trakcie warsztatów.

Gospodynią cyklu „Eko? Zrób to sam” jest Małgorzata Zawilska – Rospędek, miłośniczka roślin i autorka bloga „Inżynier w zielonych okularach” o prostych sposobach na bardziej ekologiczne życie.

Warsztaty organizowane z Budżetu Obywatelskiego.

Logo budżetu obywatelskiego


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!