Finał Brave Kids dla Warszawy


Zapraszamy dzieci i młodzież, a także rodziców i dziadków uczestników oraz uczestniczek Brave Kids na finałową prezentację dwutygodniowej pracy artystycznej w ramach #BraveKids2020.
Zobaczymy co dzieci opowiedzą o sobie i swoich zainteresowaniach, poznamy ich talenty i emocje, a przede wszystkim poczujemy magię spotkania, współpracy i wolność ekspresji.
Zobacz talenty dzieci #BraveKids2020, posłuchaj co chcą powiedzieć nam dzieci.

Prezentacje finałowe #BraveKidsWarszawa powstają w dwóch grupach artystycznych prowadzonych przez instruktorów artystycznych Brave Kids:
zespól 1: Jolanta Sikorska i Alicja Brudło
zespół 2: Anna Sadowska i Mateusz Godlewski

Ideą Brave Kids ? projektu edukacyjno-artystycznego od dekady rozwijającego się nie tylko we Wrocławiu, ale wielu innych miastach Polski i poza granicami naszego kraju – jest SPOTKANIE. I to spotkanie szczególne bo jego najważniejszym aspektem jest RÓŻNORODNOŚĆ we wszelkich możliwych aspektach, zarówno indywidualnych, jak i kulturowych, językowych i społecznych. W obecnej sytuacji ograniczeń wprowadzonych niemalże na całym świecie, te dwa najważniejsze elementy projektu, a więc spotkanie i różnorodność, które tworzą uczestnicy projektu pochodzący z odległych zakątków świata i kultur, sprawiają, że projekt nie może odbyć się w tradycyjnej, międzynarodowej odsłonie. W związku z tym projekt przyjmie formę spotkania się i poszukać różnorodności wśród dzieci mieszkających w tych samym mieście.

Lokalny Brave Kids – to propozycja przeniesienia wieloletnich doświadczeń projektu Brave Kids i unikalnego modelu pracy ?dzieci uczą dzieci? na działania o charakterze ogólnopolskim z udziałem jednostek, czy grup, które od lat mieszkają blisko siebie, a bardzo niewiele, a może nic o sobie nie wiedzą. Otworzymy się na to, co kryje się pod maskami codzienności i wyruszymy na wspólne poszukiwanie i odkrywanie różnorodności oraz ukrytych talentów wśród nas samych i na własnym podwórku!

Jak to działa? Brave Kids to działania artystyczne i rozwojowe dla lokalnych grup artystycznych lub osób indywidualnych zainteresowanych twórczym spotkaniem z innymi. Zajęcia warsztatowe poprowadzą doświadczeni instruktorzy Brave Kids bazując na modelu pracy ?dzieci uczą dzieci?. Opierać się one będą na odkrywaniu potencjału i talentów poszczególnych uczestników, którzy następnie dzielić się będą swoimi umiejętnościami z innymi. Warsztaty zawierać będą ćwiczenia wspierające ekspresję i swobodę twórczego działania poszczególnych uczestników poprzez elementy artystyczne: ruchowe, taneczne, plastyczne i muzyczne, a także gry i zabawy zespołowe.
Ideą warsztatów jest wzmacnianie poczucia pewności siebie dzieci, rozwinięcie umiejętności współpracy i twórczego działania w grupie, komunikacji i empatii.

Wydarzenie jest częścią programu Brave Kids 2020 finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wrocław.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!