Gala „Nasze Przyrodnicze Fascynacje” i wernisaż wystawy „Fotograf Roku 2022”


08 września 2022 rok o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury przy ul. Górczewskiej 201 w Warszawie odbędzie się GalaNasze Przyrodnicze Fascynacje” z udziałem członków Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody połączona z wernisażem wystawy „Fotograf Roku 2022”. W wydarzeniu także uczestniczyć będą przedstawiciele Bemowskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Związek Polskich Fotografów Przyrody jest największym i najstarszym stowarzyszeniem w Polsce, skupiającym pasjonatów fotografii przyrodniczej, będących jednocześnie wielkimi miłośnikami przyrody.

Okręg Mazowiecki ZPFP jest najliczniejszy i zrzesza ponad 120 członków.

Do najważniejszych celów stowarzyszenia sformułowanych w Statucie należy: promowanie i podnoszenie poziomu fotografii przyrodniczej, popularyzacja wiedzy przyrodniczej i ekologicznej, a także współuczestnictwo w ochronie przyrody i dziedzictwa narodowego.

Tak więc członkowie związku poprzez swoją artystyczną fotografię – wykonywaną zgodnie z zasadami etyki – starają się odkrywać, utrwalać i pokazywać piękno form i kształtów znajdujących się w przyrodzie, unikalne zjawiska świetlne oraz rejestrować swoimi aparatami fotograficznymi sceny z życia naszych czworonożnych i skrzydlatych mieszkańców planety, by między innymi w ten sposób uwrażliwiać odbiorców na otaczającą nas przyrodę i jednocześnie przyczyniać się do ocalenia piękna, które nas otacza. Ten cud natury trzeba chronić nie tylko dla nas, ale i dla tych co będą po nas.

Rokrocznie od 2002 roku organizowany jest Konkurs Fotograf Roku, w którym biorą udział zdjęcia przyrodnicze z ostatnich dwóch lat. W 2022 w konkursie na poziomie Okręgu Mazowieckiego wzięło udział 42 członków ZPFP i spośród prawie 1000 zakwalifikowanych zdjęć, jury – składające się z artystów fotografików – wybrało 47 najlepszych. Zdjęcia te będą eksponowane na tej wystawie.

Na gali zaprezentowane będą dodatkowo wybrane zdjęcia, prezentacje wideo i diaporamy przyrodnicze wykonane przez członków OM ZPFP. Można będzie spotkać się z autorami fotografii, porozmawiać o zdjęciach o ich pasji i doświadczeniach fotograficznych, a także uzyskać bezpośrednio informacje o procedurze wstępowania do Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Wystawa Fotograficzna Fotograf Roku 2022 eksponowana będzie do 6 października 2022

 

 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!