Jak odnaleźć spokój? Otwarte warsztaty mindfulness


Cykl otwartych warsztatów otwarty dla wszystkich zainteresowanych mindfulness czyli uważnością. 

?Mindfulness to (?) soczewka, która rozproszoną i reaktywną energię umysłu skupia w spójne źródło energii niezbędnej do życia, rozwiązywania problemów i zdrowienia?.

Jon Kabat-Zinn

Mindfulness czyli uważna obecność to naturalna zdolność człowieka do bycia świadomym siebie i otoczenia w chwili obecnej. Ten rodzaj samoświadomości rozwijamy poprzez kierowanie nieoceniającej uwagi na doświadczenia zmysłowe, myśli i emocje, które obserwujemy z chwili na chwilę. Dzięki temu nawiązujemy łagodny kontakt z własnym doświadczeniem. Przyglądamy się mu z ciekawością i otwartością. Podczas ćwiczeń mindfulness siedzimy na krzesłach, leżymy na podłodze lub poruszamy się powoli- podążając uwagą za głosem trenera. Te łagodne ćwiczenia rozluźniają ciało, wyciszają umysł, sprzyjają równowadze emocjonalnej. Są wspaniałym narzędziem wglądu i głębszego poznania samego siebie. Praktyka mindfulness, która jest proponowana podczas spotkań jest oparta na metodzie MBSR Jona Kabat -Zinna. Zajęcia nie są terapią, choć mogą mieć oddziaływanie terapeutyczne. Aby wziąć udział nie trzeba mieć doświadczenia w praktyce uważności. Zajęcia dla osób dorosłych i młodzieży. Obowiązują zapisy. 

Jak się przygotować?

Warto wziąć ze sobą wygodny strój, jeśli masz- matę do jogi oraz dodatkowe ubranie, jeśli szybko się wychładzasz. 

7 spotkań online w czwartki od 16.09.2021 w godz. 9.00-10.00

Jak wyglądają zajęcia?

  • Krótkie wprowadzenie do praktyki: co to jest mindfulness, wskazówki do praktyki, temat główny spotkania.
  • Sesja ćwiczeń mindfulness.
  • Podsumowanie sesji podczas praktyki uważnego dialogu w kręgu.

 

Warsztaty są organizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 

Prowadzenie: Magdalena Kulińska- certyfikowana nauczycielka 8-tygodniowego programu Mindfulness Based Stress Reduction, z wykształcenia psycholog społeczny, trener kompetencji interpersonalnych, praktyk komunikacji empatycznej. Więcej na www.uwaznazmiana.pl

 

 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!