Bemowskie Centrum Kultury

w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy
ul. Rozłogi 18, 01-310 Warszawa

www.bemowskie.pl

Adres email: info@bemowskie.pl
Nr telefonu: 798 992 039

Kontakt do inspektora ochrony danych osobowych:

Mariusz Chojnowski
Adres email: ochronadanych@bemowskie.pl

Biuletyn informacji publicznej

Jak polubić potwora?


Zespół Karuzeli Sztuki zaprasza na specjalne zajęcia, podczas których będziemy oswajać zewnętrzne i wewnętrzne potwory, lęki i obawy. Co to jest strach? Z czego wynika, z czym się wiąże oraz w jaki sposób możemy sobie z nim radzić? To jedna z pierwotnych emocji, która towarzyszy nam od początku życia i służy do tego, by nas chronić. Strach jest związany z fascynacją, ale i z obrzydzeniem, lękiem. Czasem wydaje się ogromny i obezwładniający ale gdy się go rozpozna, zamienia się w coś zupełnie innego, daje siłę. Podczas zajęć rozbroimy go na cząstki elementarne, przyjrzymy mu się z perspektywy różnych dziedzin sztuki: malarstwa, filmu, fotografii. Nasze rozważania przyjmą formę pogadanki, działań interaktywnych i manualnych. Dzieci będą miały możliwość, aby twórczo i ekspresyjnie rozbroić strach.

Karuzela Sztuki od lat realizuje program alternatywnej edukacji twórczej łącząc zagadnienia z historii sztuki, szeroko pojętej kultury wizualnej i dźwiękowej z elementami mindfulness, relaksacji i ruchu. Regularne zajęcia Karuzeli Sztuki odbywają się w Centrum Kultury w Lublinie, dedykowane są także instytucjom kultury, szkołom, szpitalom, czy wydarzeniom plenerowym takim jak Land Art Festiwal.

Warsztat ?Jak polubić potwora? Przeznaczony jest dla rodzin z dziećmi, zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Zajęcia trwają półtorej godziny.

Prowadzenie: Karuzela Sztuki (Marta Ryczkowska i Agnieszka Chwiałkowska)

Klub dla Miłośników Grozy to cykl wydarzeń realizowanych od sierpnia do grudnia, na których stajemy oko w oko z horrorem, fantastycznymi opowieściami, koszmarami sennymi, wampirami, łowcami potworów a przede wszystkim z dużą dawką emocji i doskonałym kinem przyprawiającym o szybsze bicie serca.

W programie mamy także spotkania z gośćmi specjalnymi, warsztaty, oryginalne wykłady i prelekcje dla widzek i widzów w każdym wieku.
Strasznie zapraszamy!

Kuratorka wydarzenia: Monika Stolat

Organizatorzy:
Bemowskie Centrum Kultury
SPLAT FILM FEST International Fantastic Film Festival
Splat Nights

Projekt jest realizowany ze środków Budżetu Partycypacyjnego.

 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!