Kobieta pełna równowagi


Kolejny warsztat dla kobiet będzie o równowadze wewnętrznej, jej odnajdywaniu i utrzymywaniu. Przyjrzymy się naszym technikom dbania o siebie, które nas zasilają i wzmacniają, a nad czym jeszcze trzeba popracować. Sprawdzimy, które emocje są dla nas ważne przy przeżywaniu trudności, kryzysów, przedłużającego się stresu.
Mówi się o nas, kobietach, że jesteśmy silne, że wiele zniesiemy, że odnajdziemy się w każdych okolicznościach. Absolutnie się z tym zgadzam, sama tego doświadczam, sama się mam za siłaczkę. Eskalacja wojny na Ukrainie tak bardzo mnie przybiła i powaliła, że zrozumiałam, że pod zewnętrzną siłą kryje się kruchość, delikatność, wrażliwość. I o tą stronę siebie potrzebujemy dbać z większą uważnością i czułością. Potrzeba więcej świadomości, jak to zrobić, żeby móc wytrwać, nie tracąc siebie, nie staczając się na emocjonalne dno, albo się staczając i podnosząc się. Udało mi się złapać jako taką stabilność emocjonalną, głównie dzięki kobiecym kręgom, w których mam okazję się obracać. Bo wierzę, że my kobiety możemy sobie dać bardzo dużo dobra, wzmocnienia oraz zrozumienia. Ja mam takie, pozytywne doświadczenia z kobietami i takich każdej z Was życzę. Miałam też okazję zyskać wzmocnienie stosując konkretne techniki, które poznałam na treningu antystresowym i praktykowałam w życiu oraz podczas szkolenia z dobrostanu (pierwszy dzień szkolenia odbył się 24 lutego – zupełnie na emocjonalny ratunek!).
Na spotkaniu 13.04 będę się dzieliła tym co działa – u mnie na pewno! Uwaga zmiana godziny na 18:30 

A to nad czym się jeszcze pochylimy:
  • Zidentyfikujemy „wzmacniaczy” emocjonalne
  • Dowiemy się, które emocje są niezbędne w sytuacjach kryzysowych
  • Dokonamy planu działań zasilających
Chcę, żebyście nabrały przekonania, że równowaga emocjonalna jest wartością, ale jest zachwianie, utrata jest naturalnym stanem i często zaczątkiem do pogłębionej pracy nad sobą.
Liczba miejsc ograniczona, więc zapisz się już dzisiaj!
Agnieszka Sokolnicka o sobie:
Część z Was zna mnie z uwielbienia do komunikowania się międzyludzkiego. Dałam temu dowód podczas warsztatów dla kobiet z cyklu „Dogadajmy się”. Lubię to i praktykuję! Moim kolejnym, może nawet czołowym konikiem, są kobiety. Nie może być inaczej, skoro spotykane od najmłodszych lat na mojej drodze kobiety, totalnie wpływają na moje życie. Począwszy od babci, która się mną opiekowała, poprzez mamę, promotorkę na studiach, pierwszą pracodawczynię, wszystkie moje przyjaciółki, liczne, pomocne współpracowniczki, mądre ekspertki oraz mnóstwo innych wartościowych kobiet, które zwłaszcza ostatnimi czasy, goszczą w moim życiu, dzieląc się sobą. Oprócz tego pogłębiam wiedzę o kobiecości na warsztatach, np. „Pełnia Kobiecości” z Komalą Amorim. Obserwuję także i inspiruję się mądrymi kobietami w mediach społecznościowych – Elą Hubner z ‘Fajna Baba nie Rdzewieje’, Anią Oka z ‘W pewnym wieku’ czy ulubioną Kasią Latek-Olaszek z ‘Powrót do Kobiecości’. Ciekawostka wszystkie panie były prowadzącymi warsztaty wraz ze mną w ramach Kobiecej Pełni Życia w 2020 i 2021 roku – pamiętacie? Ogromny to był dla mnie zaszczyt, a do dziś pozostaję miłe wspomnienie i konkretna wiedza. Oczywiście sięgam też po wzmacniającą literaturę kobiecą, a wśród najbardziej wartościowych pozycji są: „Biegająca z wilkami” autorstwa Clarissa Pinkola Estés – oj zrewolucjonizowała moje myślenie o kobiecości, „Własny pokój” Viginii Woolf – cudna, otwierająca pozycja i pokazująca, że mimo upływu ponad 100 lat kobiety nadal potrzebują własnych pieniędzy i własnego pokoju, żeby komfortowo tworzyć (ja póki co mam kuchnię, ale więcej w niej piszę niż gotuję) oraz z polskiego rynku „Czuła przewodniczka” Natalii de Barbaro, która pobudziła mnie do bycia „Życzliwą liderką” – kiedyś to rozwinę 🙂. Nie zapominam o świecie podkastów, gdzie Marta Niedźwiecka z „O Zmierzchu” nie schodzi z mojego podium. A to co buduje moją wiedze i doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, to uczestnictwo w Szkole Treningu i Warsztatu Psychologicznego Ośrodka Intra. To stamtąd pozyskuję skuteczne, warsztatowe formy przekazywania wiedzy, by dzielić się z wami w najlepszy możliwy, praktyczny sposób.
Projekt realizowany jako kontynuacja warsztatów dla kobiet „Kobieca Pełnia Życia – Agnieszka Sokolnicka”, wspieranego przez Bemowskie Centrum Kultury w ramach Laboratorium Projektów Górc i finansowany z Budżetu Obywatelskiego.

Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!