Koncert relaksacyjny – misy dźwiękowe


90-minutowy koncert relaksacyjny, połączony z masażem misami (przy większej ilości uczestników, masaż w aurze) to sesja głęboko relaksująca, która porusza dobroczynną wibracją każdą komórkę organizmu. To stymulacja wibroakustyczna, która oddziałuje na psychikę i ciało człowieka.
Fala dźwiękowa, docierając do ciała poprzez uszy, kości, mięśnie i skórę wpływa bezpośrednio na komórki i organy wewnętrzne. Częstotliwości dźwięku mis i gongów rezonują z naturalnymi częstotliwościami określonych narządów człowieka i są wzorcem stymulującym do poprawnego funkcjonowania przy różnych schorzeniach, a także przy prewencji i promocji zdrowia. Wybrzmiewająca muzyka działa kojąco, tworząc bezpieczną i przyjemną przestrzeń dźwiękową. Koncert jest swego rodzaju medytacją, która jest praktycznym sposobem uspokajania się, wyciszenia i treningiem umysłu.

Koncerty relaksacyjne dedykowane są wszystkim, chcącym zatrzymać na chwilę wir codziennych obowiązków, skupiając się na sobie, pozwolić nam otulić się dźwiękiem. Polecane są tym, którzy zmagają się ze zmęczeniem, złym samopoczuciem, czy też depresją. Przeciwskazania udziału w koncercie to rozrusznik, choroba Buergera i Raynauda oraz kobiety do 3 miesiąca ciąży.

Aby nie tracić mistycznego charakteru i móc “dopieścić” każdego uczestnika, sesje relaksacyjne odbywają się w grupach maksymalnie 30-osobowych.

Uczestnicy zajmują pozycje wygodne dla siebie (najczęściej w pozycji leżącej) na matach, kocach.
Na koncercie można usłyszeć i poczuć takie instrumenty, jak: gong wietrzny Fen, misy tybetańskie, misy kryształowe, handpan, tank drumy, dzwonki koshi i zaphir, różnego rodzaju kalimby, rainmaker, mbirę, cytrę, chimesty, ukulele, shakery i wiele innych.

Dodatkowo towarzyszą temu elementy aromaterapeutyczne: olejki eteryczne rozprowadzane w pomieszczeniu oraz na skroniach uczestników (połączone z mini-masażem skroni).

PROWADZĄCE KONCERT:

  1. ALEKSANDRA GEWALD:
    Zawodowy muzyk, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, instruktor muzyczny i teatralny, założycielka pracowni muzyczno-teatralnej, zainteresowana holistycznym podejściem do zdrowia, praktykująca mindfulness, jogę i medytację. Głęboko wierzy w uzdrawiającą moc muzyki. Ukończyła I,II, III i IV st. masażu wg metody Petera Hessa oraz kurs Mindfulnes.

  2. JOLANTA SZYNDLER-LINETTE:
    Z wykształcenia muzyk (ukończony Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie) z zamiłowania i pasji nauczycielka (ukończone Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne) oraz muzykoterapeutka (studia podyplomowe w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego). Fascynuje się ziołolecznictwem i zdrowym odżywianiem. W wolnych chwilach trenuje muai thai, zdobi przedmioty techniką decoupage i hibernuje naturę w żywicy epoksydowej.

Kontakt:
Marta Szostak, marta.szostak@bemowskie.pl, 506 879 198 w godz. 10:00 – 15:00 od poniedziałku do piątku.
W przypadku braku kontaktu prosimy o sms /mail – oddzwonimy lub odpiszemy


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!