Leśne spotkania


Zapraszamy na kolejny cykl zajęć – leśne spotkania z Rodzinny Klub Przyrodniczy. Z szacunkiem do przyrody będziemy badać, odkrywać, obserwować zasoby i piękno naszej Matki Ziemi. Każdym zajęciom towarzyszyć będzie też wspólny krąg i aktywność związana ze sztuką ziemi ? landart.

Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi od 3 do 6 roku życia (istnieje możliwość uczestnictwa rodzeństwa). W zajęciach może wziąć udział jeden opiekun z dzieckiem lub dziećmi.
____________________________

Drugi cykl zajęć będzie trwał od połowy września do końca października 2021 r. Zaplanowaliśmy siedem spotkań, w tym jedno organizacyjno-integracyjne online (które odbędzie się 19 września w niedzielę o godzinie 18:00 na platformie zoom). Będzie to integracyjne spotkanie rodzin, podczas którego omówimy zasady uczestnictwa w RKP. Porozmawiamy o tym, jak się odpowiednio przygotować do zajęć, opowiemy Wam trochę o Lesie Bemowskim i o jego tajemnicach. Wykonamy również rodzinne ćwiczenia integrujące, aby lepiej się poznać.

Następnie zaprosimy Was na sześć spotkań (w godzinach od 10.00 do 13.00) do leśnej siedziby Stowarzyszenia Rodzice Razem ? Klub Mam na Bemowie w domku przy Lesie na Bemowie.
____________________________

Przebieg zajęć:

? poranny krąg podczas którego opowiemy o przebiegu spotkania

? wycieczka do lasu

? wspólny posiłek

? aktywność plastyczna

? pożegnanie

Zajęcia prowadzą członkinie SRR:
Joanna Dubrawska-Stępniewska
Lidia Rekosz ? Domagała
Aleksandra Brodowska
Iza Capogna

Więcej o nas: https://www.rodzicerazem.org.pl/nasza-ekipa

Grafik zajęć:

26.09 ?  jesienne obrazy, pejzaże

3.10 ? leśny teatrzyk

10.10 ? leśne przewalanki

17.10 ? włóczka i patyki

24.10 ? podchody leśne

31.10- korny z kolorowych liści

 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!