Maroko o smaku amlou i szkolnej przygody ? Róża Klósak


Róża jest trzynastolatką, która w Afryce spędziła blisko rok. Podczas  pobytu w Maroko w Agadirze realizowała dwa programy szkoły polskiej (e-program szkoły internetowej i tradycyjny dla dzieci Polaków za granicą) oraz  program szkoły arabskiej. Obecnie przygotowuje się do kolejnego semestru, tym razem we francuskiej szkole w Casablance. Róża będzie podnosić swoje kwalifikacje z  języka francuskiego i arabskiego. Ma wiele pasji, jedną z nich jest podróżowanie.

W prezentacji ?Maroko o smaku amlou  i szkolnej przygody?  opowie nam o swoich doświadczeniach w marokańskim przedszkolu i marokańskiej szkole oraz oprowadzi nas po agadirskim souku i medynie w Fezie. Z Różą wybierzemy się  na piaski Zagory i Merzougi, a także na hamadę koło Esmary. Powędrujemy do Ouarzazate, gdzie kręcono filmy  ?Gladiator? i ?Grę o tron? oraz odwiedzimy mauzoleum królewskie w Rabacie. Oczywiście nie zabraknie komentarza o pysznej kuchni, w której króluje argan i szafran.

Warto posłuchać, co o życiu w arabskiej i berberyjskiej kulturze sądzi uczennica-podróżniczka z Polski. Zachęcamy do uczestnictwa w prezentacji także dzieci i młodzież.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!