Międzypokoleniowe Warsztaty Ceramiczne – gr. II


Serdecznie zapraszamy na warsztaty ceramiczne prowadzone przez Elizę Danowską w ramach projektu „Międzypokoleniowe Warsztaty Ceramiczne”, który jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.

Jest to otwarta przestrzeń kreatywna bez ograniczeń wiekowych, w której w ramach międzypokoleniowej integracji zostaną stworzone dzieła ceramiczne. Następnie efekt prac zostanie zaprezentowany na wspólnym wernisażu.

W ramach projektu odbędą się 4 spotkania dla każdej z grup podczas których uczestnicy poznają podstawy pracy z gliną oraz różne style twórcze. W warsztatach mogą brać udział całe rodziny. Możliwy jest zapis tylko do jednej grupy.

Warsztaty umożliwią spotkanie oraz pracę twórczą pod okiem wykształconej instruktorki w pełni wyposażonej pracowni ceramicznej. Ceramika jest uznana za jedną z najbardziej terapeutycznych i wartościowych dziedzin sztuki. Praca w glinie pozwala usprawnić dłonie, relaksuje co ma duży wpływ na zdrowie i samopoczucie. Wyroby, które się uzyskuje są trwałymi i wartościowymi działami, które można podarować bliskim i pokazać światu. Uczestnicy warsztatów będą realizowali własne pomysł co pobudzi ich kreatywność i ekspresje artystyczną. Wspólnym mianownikiem łączącym trzy warsztaty będzie wernisaż, który odbędzie się w grudniu 2023r.

Udział w warsztatach jest bezpłatny po wcześniejszym zapisie przez stronę www.bemowskie.pl

Harmonogram warsztatów:

Grupa 1 – 6, 13, 20, 27 września, godz. 13.30-15.00
Grupa 2 – 4, 11, 18, 25 października, godz. 13.30-15.00
Grupa 3 – 8, 15, 22, 29 listopada godz. 13.30-15.00

Kontakt: Ewa Świetlik, ewa.swietlik@bemowskie.pl, 506 878 882

Prowadząca:
Eliza Danowska
Z wykształcenia jestem artystą plastykiem po warszawskiej ASP oraz pedagogiem twórczości po warszawskiej APS. Zawodowo zajmuję się ceramiką, ilustracją i nauczaniem. Prowadzę zajęcia z ceramiki w BCK oraz Wolną Szkołę ?Przygoda?, której jestem założycielką. Sztuka i pedagogika to główny zakres moich zainteresowań, pasji i pracy. Cały czas dokształcam się w obu tych obszarach, aby móc wspierać twórczość oraz rozwój dzieci. Pracuję z dziećmi w duchu rodzicielstwa bliskości, porozumienia bez przemocy, staram się podążać za nimi i ich potrzebami, oraz dawać dużo wolności twórczej. W naszej wspaniałej pracowni ceramicznej uczę dzieci cudownego świata pracy z gliną, bogactwa technik ceramicznych oraz możliwości ekspresji twórczej w tym medium. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą trójki dzieci. Na zajęciach nauczymy się podstawowych technik ceramicznych ale i bardziej zaawansowanych, wyszukanych eksperymentów. Możemy pracować, korzystając z inspiracji i pomysłów instruktorki ale i według swojej koncepcji.

 

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa

 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!