NVC dla mieszkańców ? cykl warsztatów online


Cykl ?Wprowadzenie do Porozumienia bez przemocy (NVC)? przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie rozwijać umiejętności społeczne z zakresu konstruktywnej komunikacji zarówno w najbliższym otoczeniu ? z rodziną i znajomymi ? jak i w komunikacji z szerszym otoczeniem ? np. w pracy. Podczas Modułu wstępnego, obejmującego 10 spotkań, poznacie zasady empatycznego słuchania, unikania blokad komunikacyjnych, rozpoznawania emocji i tego co za nimi stoi, zwłaszcza wówczas, gdy biorą one górę. Nauczycie się, jak wesprzeć siebie i innych w sytuacjach, gdy doświadczamy silnych emocji innych osób. Dowiecie się, na co warto zwrócić uwagę i jak konstruować swoją wypowiedź, aby zostać usłyszanym przez drugą osobę w dialogu pozbawionym ocen i osądów. 

Cykl wstępny zakłada 10 spotkań po 120 minut. Realizowany będzie w formie online poprzez platformę Zoom w poniedziałki (19 i 26.04, 10, 17, 24 i 31.05 oraz 7, 14, 21 i 28.06) w godz. 18:00 ? 20:00. 

Zapisy poprzez formularz startują 1 kwietnia. Osoby zapisane otrzymają od nas maila potwierdzającego z linkiem do warsztatów. 

Udział w Cyklu wstępnym gwarantuje możliwość przystąpienia do Cyklu mediacyjnego pogłębionego we wrześniu 2021. 

 Słowo od prowadzącej Ewelina Ragiel: 

Jestem trenerką Nonviolent Communication certyfikowaną przez The Center for Nonviolent Communication (Albuquerque USA). Jestem też mediatorką, arteterapeutką i coachem. Przez 15 lat pracowałam w firmie doradczej i to cenne doświadczenie zachęciło mnie do poszukiwania prawdziwych przyczyn powstawania konfliktów. Pracuję z grupami zarówno dzieci, jak i dorosłych oraz indywidualnie. W pracy z ludźmi kieruję się miłością, ważny jest dla mnie autentyczny kontakt i akceptacja. Od 11 lat stale się rozwijam i poszukuję sposobów, aby jak najlepiej wspierać drugiego człowieka. 

Projekt jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. 


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!