NVC dla mieszkańców


Cykl ?Wprowadzenie do Porozumienia bez przemocy (NVC)?, dedykowany jest każdemu, kto pragnie rozwijać umiejętności społeczne z zakresu konstruktywnej komunikacji zarówno w najbliższym otoczeniu ? z rodziną i znajomymi ? jak i w komunikacji z szerszym otoczeniem ? np. w pracy. Podczas Modułu wstępnego, obejmującego 10 spotkań, poznacie zasady empatycznego słuchania, unikania blokad komunikacyjnych, rozpoznawania emocji i tego co za nimi stoi, zwłaszcza wówczas, gdy biorą one górę. Nauczycie się, jak wesprzeć siebie i innych w sytuacjach, gdy doświadczamy silnych emocji innych osób. Dowiecie się, na co warto zwrócić uwagę i jak konstruować swoją wypowiedź, aby zostać usłyszanym przez drugą osobę w dialogu pozbawionym ocen i osądów.

Cykl wstępny zakłada 10 spotkań po 120 minut. Realizowany będzie w formie online poprzez platformę Zoom we wtorki (9.03, 16.03, 23.03, 30.03, 6.04, 13.04, 20.04, 27.04, 4.05 i 11.05) w godz. 14:00 – 16:00.

Zapisy poprzez formularz. Osoby zapisane otrzymają od nas maila potwierdzającego z linkiem do warsztatów.

Drugi Cykl modułu wstępnego wystartuje 19.04 i będzie się odbywał w poniedziałki w godz. 18:00 – 20:00. Zapisy ruszą na początku kwietnia.

Udział w Cyklu wstępnym gwarantuje możliwość przystąpienia do Cyklu mediacyjnego pogłębionego we wrześniu 2021.

Słowo od prowadzącej Ewelina Ragiel

Jestem trenerką Nonviolent Communication certyfikowaną przez The Center for Nonviolent Communication (Albuquerque USA). Jestem też mediatorką, arteterapeutką i coachem. Przez 15 lat pracowałam w firmie doradczej i to cenne doświadczenie zachęciło mnie do poszukiwania prawdziwych przyczyn powstawania konfliktów. Pracuję z grupami zarówno dzieci, jak i dorosłych oraz indywidualnie. W pracy z ludźmi kieruję się miłością, ważny jest dla mnie autentyczny kontakt i akceptacja. Od 11 lat stale się rozwijam i poszukuję sposobów, aby jak najlepiej wspierać drugiego człowieka.

Projekt jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021.


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!