Warsztaty kryminalistyczne ?O jedno selfie za daleko?


Jesteś fanem seriali kryminalnych typu „CSI” albo od dziecka chciałeś zostać detektywem? Zapraszamy do udziału w warsztatach kryminalistycznych!
Wcielisz się w rolę śledczego i odkryjesz tajemnice warszawskiego półświatka. Czekają na Ciebie przesłuchania świadków, zdobywanie informacji i zabezpieczanie dowodów – tylko tak zdobędziesz niezbędne dane i ocalisz niewinną ofiarę. Czy uda Ci się ją odnaleźć, zanim sprawca zniszczy wszystkie ślady?
Już w niedzielę 7 listopada o 11:00 rozpocznie się wyścig z czasem. Zarezerwuj cztery godziny, nie zakładaj najlepszych ubrań, weź dobry humor. Instrukcje, wytyczne i niezbędny sprzęt – w tym w pełni wyposażoną walizkę kryminalistyczną – otrzymasz od nas. Dowiesz się jak wyglądają oględziny miejsca zdarzenia, jak zabezpieczać ślady i ile prawdy jest w serialach.

Z uwagi na poruszaną tematykę, wydarzenie jest kierowane do osób pełnoletnich.

Warsztaty odbędą się w MAL Dwa Jelonki (ul. Powstańców Śląskich 44).

Informacja o Partnerze:
Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 to organizacja zrzeszająca młodych przedstawicieli zawodów prawniczych oraz inne osoby, których praca zawodowa lub zainteresowania związane są z szeroko rozumianymi zagadnieniami prawnymi. Nazwa ?Paragraf 22? w sposób oczywisty nawiązuje do powieści J. Hellera wyśmiewającej mechanizmy społeczne rządzące się logiką absurdu. Również my tropimy prawne niedorzeczności, poddajemy je pod dyskusję, skłaniamy do refleksji i proponujemy rozwiązania mające na celu ich wyeliminowanie.

Członkami Paragrafu 22 są prawnicy i absolwenci innych kierunków studiów, których ? choć wybrali różne ścieżki kariery ? łączy idea dalszego rozwoju własnych umiejętności, poszerzania wiedzy oraz wykorzystywania posiadanego potencjału dla dokonywania zmian w otaczającym świecie. Naszym celem jest przede wszystkim popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa, nauk prawnych i kryminalistyki, poszerzanie polskiego dorobku w tym zakresie, jak również podnoszenie świadomości prawnej oraz wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i upowszechnianie wartości demokratycznych.

Paragraf 22 jest organizacją pożytku publicznego, na którą można wpłacać 1% podatku podając nr KRS: 0000554931


Udostępnij:

Nasi partnerzy

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco!